3. Бербатов се завърна с два гола на "Олд Трафорд" за благородна кауза (ВИДЕО+СНИМКИ)

Въпреки головете на Берба, Англия победи световните звезди с 3:2 в мача на УНИЦЕФ, събрани бяха 5,3 млн. паунда

Димитър Бербатов се завърна с два гола на „Олд Трафорд”. Българският нападател взе участие в благотворителния мач на УНИЦЕФ в подкрепа на децата на Африка и блесна с два гола за отбора на световните звезди след почивката срещу отбора на Англия. Както и на юбилея на Христо Стоичков, стрелецът на ПАОК отново се забавляваше и се щракна за спомен със своите съотборници Роналдиньо и Едгар Давидс. Английският отбор победи с 3:2 и спечели символичния трофей от Soccer Aid 2016.

Берба на игра през първата част, която завърши без голове, нещо рядко срещано за такъв тип благотворителни срещи. По време на мача зрителите на Острова събираха по 5 и 10 паунда за децата на Черния континент с кратки текстови съобщения. Още до почивката събраната сума надхвърли 4 млн. паунда, а крайната сума беше внушителните 5,3 млн. паунда

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо дебютира като наставник в "Театъра на мечтите", макар и в неформална шоу обстановка. Редом до него беше футболната икона Пеле. Треньор на Бербатов пък беше шампионът с Лестър Клаудио Раниери.

Десетото издание на традиционния мач по идея на поп звездата Роби Уилямс събра футболни величия и известни личности. В отбора на света започнаха имена като Роналдиньо, Дида, Кафу, Яп Стам, Едгар Давидс и Роналдиньо. Бербатов пък беше резерва заедно с Фабио Канаваро, Самуел Ето’о и известният като Рамзи Болтън от култовия сериал Game of Thrones актьор Айвън Реон.

За английския тим стартираха Дейвид Сиймън, Фил Невил, Сол Кембъл, Джейми Карагър и Роби Фаулър, както и певецът Оли Мърс, който беше сред най-активните на терена.

Телевизионният водещ Марк Райт откри резултата за Англия с блестяща тупалка от пряк свободен удар. Англичаните останаха с 10 души след червен картон на телевизионния журналист и водещ бен Шепърд.

Бербатов обаче вече беше на терена през втората част и изравни с десния крак след разбъркване при технично центриране на Роналдиньо. Така Берба ознаменува с гол завръщането си на „Олд Трафорд”, където стана голмайстор на Висшата лига с екипа на Манчестър Юнайтед.

Именно Бербатов и Роналдиньо развинтиха английската отбрана малко след това със серия двойни подавания и бразилецът беше съборен за дузпа. С широката си усмивка Роналдиньо даде правото да бие дузпата на Бербатов, който в типичния си съвсем небрежен стил я превърна в гол по земя – 2:1 за отбора на световните звезди.

Джърмейн Дефоу изравни след извеждащ пас и шут по диагонала, а след това добави и втори гол за себе си – 3:2 за Англия и трофеят остана за Роби Уилямс и компания.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)