3. Бербатов вкара два, но Блекбърн шокиращо развали рождения ден на Фърги (видео+снимки)

Блекбърн надви Манчестър Юнайтед с 3:2 насред "Олд Трафорд", Берба заби две попадения и направи дузпа

Димитър Бербатов поднесе солиден подарък на сър Алекс Фъргюсън за 70-ия рожден ден на шотландската легенда начело на Манчестър Юнайтед. Българинът отбеляза нови два гола за клуба, но Юнайтед шокиращо загуби с 2:3 от Блекбърн насред „Олд Трафорд” и развали юбилея на мениджъра..

Бербатов започна мача лошо като фаулира Кристофър Самба в наказателното поле и Блекбърн поведе с 1:0 след отсъдената дузпа в полза на гостите. През втората част шокиращо опашкарите стигнаха до нов гол, но отговорът на Юнайтед на закъсня. Димитър Бербатов първо се разписа отблизо с глава след удар на Жи Сунг Парк, а после засече без забавяне хубав пас за 2:2. В края груба грешка на Давид де Хеа позволи на Блекбърн да си тръгне с трите точки след 2:3.

Преди мача „червените дяволи” посрещнаха Блекбърн в битка на Давид срещу Голиат. Юнайтед имаше самочувствието, че никога не е губил мач от Висшата лига по време на празниците по Коледа и Нова година. Историята показваше, че гостите бяха спечелили и двата си двубоя на 31 декември в Премиършип.

Сър Алекс Фъргюсън реши да експериментира със състава си навръх своя юбилей. Фърги остави извън групата звездите Уейн Рууни и Райън Гигс, а напред започна триото Бербатов, Уелбек, Ернандес.

Блекбърн излезе в доста дефанзивен състав и само се бранеше в началото. Изненадващо обаче именно гостите поведоха в резултата.

Димитър Бербатов задържа с ръка фланелката на Кристофър Самба в наказателното поле на Юнайтед и свали бранителя на земята, а Майк Дийн посочи бялата точка. Якубу Айегбени показа здрави нерви и прати кълбото в мрежата за 0:1 в 16-ата минута.

Слабата игра на Димитър Бербатов и съотборниците му продължи през цялото първо полувреме. Атаките на шампионите изглеждаха мудни и предвидими, а Бербо остана незабележим на терена. Единствените опасни удари към стража Бън бяха на Нани и Чичарито в последните секунди на частта.

На почивката сър Алекс замени Хавиер Ернандес и пусна на неговото място Андерсон. По подобие на първите 45 минути Манчестър Юнайтед натисна, а Блекбърн отбеляза при първия си шанс.

Парк се забави, Карик му помогна, но падна на земята и не можа да изчисти, Якубу ги пребори с физическа мощ, напредна в наказателното поле и със силен шут в 51-ата минута под Давид де Хеа направи шокиращото 0:2.

След този гол дойдоха минутите на Димитър Бербатов. Българинът имаше 4 гола в предишните два шампионатни мача на Юнайтед и продължи страхотната си форма пред вратите на съперниците.

Рекордьорът по голове за българския национален отбор върна един гол за „дяволите” само 60 секунди след втория гол на Якубу. След едно лошо изчистване Парк стреля от воле, а Берба бе на точното място и с глава засече от няколко метра в мрежата на Блекбърн за 1:2. Това бе гол номер 1 500 за Манчестър Юнайтед в първенството в ерата на Висшата лига.

10 минути по-късно Антонио Валенсия достави удобен пас за Бербатов в наказателното поле и стрелецът с едно докосване преодоля Бън отново за 2:2. Това попадение бе девето на българина срещу Блекбърн в Премиършип, което прави този тим най-удобният за Бербо в Англия.

Юнайтед изглеждаше прекалено уверен в успеха си и подценяването на противника му изигра лоша шега. „Червените дяволи” натискаха и публиката на „Олд Трафорд” вече виждаше как пада победен гол за домакините.

Вместо това фрапантна грешка на Давид де Хеа позволи на Блекбърн да грабне изключително неочаквана победа. Испанският страж увисна при центриране от корнер, а Грант Хенли се извиси над всички, за да прати топката в мрежата на Юнайтед и да оформи шокиращия краен резултат – 2:3.

Димитър Бербатов имаше два шанса да оформи своя пореден хеттрик, но първо ударът му с глава мина на сантиметри покрай гредата, а после шутът му по земя бе спрян на голлинията.

Неприятното поражение е първо за Юнайтед у дома на Нова година в шампионата и го оставя с 45 точки в таблицата, наравно с Манчестър Сити, който има мач по-малко.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени