3. Бербо с първи гол за Фулъм през сезона (ВИДЕО)

Бербо с първи гол за Фулъм през сезона (ВИДЕО)

Лондонският тим надви Евертън с 2:1 за Купата на Лигата и ще играе в четвъртия кръг на турнира

Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза едно от попаденията за Фулъм при победата с 2:1 над Евертън в среща от третия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия. Двубоят се игра на стадион „Крейвън Котидж” в Лондон, а след успеха тимът на Мартин Йол си осигури място в следващата фаза на надпреварата.

Евертън пръв успя да достигне до попадение. „Карамелите” откриха резултата в 12-ата минута с гол на Стивън Нейсмит. Авансът на гостуващия тим от едно попадение се запази и до почивката на мача.

През втората част обаче, Фулъм успя да осъществи обрат, отбелязвайки два гола, и по този начин спечели срещата с 2:1. Първо, в 54-ата минута, равенството бе възстановено, след като Бербатов успя да прати кълбото в мрежата с удар с десния крак. Това бе и първо попадение за българина с екипа на Фулъм през настоящия сезон. Победният втори гол за лондончани падна в 68-ата минута, а негов автор бе Дарън Бент.

Така Фулъм спечели с 2:1 срещу Евертън и ще играе в четвъртия кръг. В събота (28 септември) тимът на Мартин Йол е домакин на Кардиф в среща от Висшата лига. Евертън пък посреща на „Гудисън Парк” отбора на Нюкасъл в понеделник (30 септември).