3. Бербо със само 9 минути при загуба на Монако

Бербо със само 9 минути при загуба на Монако

Тимът на Клаудио Раниери загуби с 0:2 като гост на Сент Етиен

Отборът на Монако загуби гостуването си на Сент Етиен с 0:2 и прекъсна серията си от десет мача без поражение във всички състезания.

Българинът Димитър Бербатов не бе избран сред титулярите и записа едва девет минути за "монтегаските", след като влезе като резерва в 81-вата минута на мястото на Валер Жермен.

Домакините сломиха съпротивата на тима на Клаудо Раниери с по едно попадение в двете полувремена. Фабиен Лемоан изведе "зелените" напред в резултата в 17-ата минута. Полузащитникът стреля добре от дистанция и с десния крак намери горния ляв ъгъл на Субашич.

Крайното 2:0 оформи Ромен Амума в 66-ата с нов удар отдалече. Полузащитникът шутира в центъра на вратата, но сръбският вратар на Монако не успя да отрази удара му и за втори път трябваше да вади топката от мрежата си.

Така Монако остава на втората позиция с 56 точки след 27 изиграни двубоя, на пет от лидера ПСЖ, но столичани са с мач по-малко. Сент Етиен се върна на третата позиция и вече има 48 точки.

Тимът на Лил обаче ще има възможност отново да измести "зелените" още утре, когато гостува на последния Аячо.