3. „Бернабеу” изпрати подобаващо една легенда (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бернабеу” изпрати подобаващо една легенда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Големият Раул се върна с гол и не скри сълзите си след своя бенефис

Живата легенда на Реал (Мадрид) Раул Гонсалес се завърна в испанската столица с попадение в емоционално шоу за трофея "Сантяго Бернабеу" с настоящия си отбор Ал-Сад.

Нападателят, който е с най-много отбелязани голове в историята на Кралския клуб, ознаменува бенефиса си с още един в 22-ата минута и напомни на феновете за славните си моменти с белите.

36-годишният Раул излезе на терена с номер 7 за Реал и изпрати целувки към препълнените трибуни след ефектното си попадение от воле. Преди срещата бившият испански национал получи специален приз от крал Хуан Карлос на фона на всички спечелени от него трофеи, както и капитанската лента от вратаря Икер Касияс.

Веднага след края на първото полувреме Раул върна фланелката с номер 7 на настоящия й притежател Кристиано Роналдо, който до този момент играеше с номер 11. Двамата си размениха няколко думи, а след почивката испанецът продължи двубоя като част от Ал Сад.

Иначе Реал спечели деветия си пореден трофей "Сантяго Бернабеу" с голове на Иско, Карим Бензема от дузпа и още два на Хесе Родригес за крайното 5:0.

Раул, който премина в Ал Сад след два сезона в Шалке, все още е любимецът на мадридските фенове. Той държи рекорда за най-много попадения и мачове с фланелката на мадридчани с 323 гола в 741 срещи. Испанецът може да се похвали и с най-много двубои в Шампионската лига – 142.

"Невероятно е. Благодаря на всеки, който днес е тук, за да покаже уважение. Никога не съм бил по-щастлив. Посрещнаха ме по най-добрия начин. Кристиано ми даде номер 7, Икер - капитанската лента. Чувствам се един от тях, благодаря им", заяви през сълзи развълнуваният от емоционалното посрещане Раул пред вестник "Марка".