3. Бетис разби Реал Сосиедад за четвърта поредна победа (ВИДЕО)

Бетис разби Реал Сосиедад за четвърта поредна победа (ВИДЕО)

Алекс Морено вкара два гола за успеха на тима от Севиля

Бетис разби с 4:0 Реал Сосиедад в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. Два гола вкара Алекс Морено, а по един добавиха Хуанми и Набил Фекир. След категоричния успех „зелено-белите“ се настаниха н Топ 3. Бетис е с актив от 33 точки, на 1 зад втория Севиля и на 6 зад лидера Реал Мадрид. В същото време Сосиедад навъртя четири мача без победа и остава на петата позиция с 29 пункта.

Четвърт час след началото Алекс Морено изведе домакините напред в резултата. Той получи в наказателното поле и мигновено прати топката в мрежата за 1:0.

Последваха много силни минути на гостите, които обаче не успяха да се възползват от головите си шансове. В 22-ата минута ударът на Порту от границата на наказателното поле не беше точен. Три по-късно отново той стреля, но този път Порту се намеси и спаси.

В 57-ата минута Бетис нанесе решителен удар по амбициите на своя опонент, вкарвайки за 2:0. Алекс Морено центрира в наказателното поле, а Хуанми отбеляза. Десет минути по-късно домакините направиха резултата класически. Набил Фекир получи на добра стрелкова позиция и с неспасяем удар порази целта.

В 79-ата минута Алекс Морено отбеляза втория си гол от началото на мача и оформи крайния резултат 4:0 в полза на „зелено-белите“.

До последния съдийски сигнал Реал Сосиедад имаше своите шансове да стигне поне до почетен гол, но това така и не се случи. Бенят Туриентес и Аднан Янузай стреляха неточно.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени