3. Бетон в червено стигна на Ливърпул за 1:0 над Манчестър Сити (видео)

Бетон в червено стигна на Ливърпул за 1:0 над Манчестър Сити (видео)

Стивън Джерард вкара победния гол от дузпа в началото на мача, Ливърпул гледа към финала за Карлинг Къп

Ливърпул постигна важна победа с 1:0 като гост на Манчестър Сити в първи полуфинален мач за Карлинг Къп. Единственият гол за мърсисайдци отбеляза капитанът Стивън Джерард от дузпа. Триумфът на „червените” до голяма степен се дължи на същинския бетон в защита, който забъркаха гостите на „Етихад”, като по този начин не позволиха на Сити да намери пътя към гола.

Ливърпул започна мача по-съсредоточено и имаше превес в първите десетина минути. Още в 4-ата минута Анди Керъл бе изведен в коридор фронтално сам срещу Джо Харт, но стражът на на Англия изби с крак удара му. После Джерард пробва с хубав фалцов удар, но вратарят спаси и изби в корнер. Ново чудесно спасяване на Харт извади Сити в 10-ата минута, когато  Джерард центрира от корнер, кълбото попадна в Даунинг, той стреля, получи се рикошет в бранител, който  заблуди Харт, но той мигновено смени посоката и успя да избие с върха на пръстите си в корнер.

Натискът на Ливърпул се отплати секунди по-късно. Даниел Агер пое в наказателното поле, опита да премине покрай Стефан Савич, но сърбинът глупаво го ритна и Лий Мейсън веднага посочи бялата точка. Джо Харт позна ъгъла, но ударът на Стивън Джерард ниско по земя бе безпощаден и Ливърпул откри – 0:1.

След гола „гражданите” започнаха по-често да разиграват, но нямаха ясна идея какво да правят при отсъствието на братята Туре и Давид Силва.

И двамата треньори бяха принудени да направят по една смяна през първата част. Първо в 23-ата минута Джей Спиъринг се контузи и Кени Далглиш пусна Чарли Адам на негово място. В другия лагер Марио Балотели видимо имаше проблеми и издържа до 39-ата минута, когато Манчини го замени за Самир Насри.

Джеймс Милнър пропиля най-чистия шанс за Сити за първата част в самия й край. Мика Ричардс премина вихрено покрай Глен Джонсън отдясно, стигна до аутлинията и върна към Милнър точката на дузпата, но Милнър стреля разочароващо неточно в аут.

Мърсисайдци се прибраха в защита през втората част, като Кени Далглиш пусна и Хосе Енрике, и Джейми Карагър към края да укрепят отбраната.

Пепе Рейна имаше късмет в 59-ата минута при един корнер – Мика Ричардс се измъкна от пазача си и стреля с глава, но право в Рейна, който инстинктивно лови. Серхио Агуеро пък бе изведен от Мартин Кели сам срещу испанеца при един сгрешен пас назад, но бившият играч на Атлетико Мадрид би над вратата след финта си срещу вратаря, въпреки че вратата беше празна.

Тоталното опълчение на Ливърпул продължи, но бетонът в червено издържа. Серхио Агуеро беше оставен непокрит и засече с глава центриране на Самир Насри, но кълбото мина на сантиметри над напречната греда за облекчение на гостуващите фенове, които с цяло гърло пееха “You’ll never walk alone”.