3. БЕЗ ЕЛ КЛАСИКО ЗА СУПЕРКУПАТА: Билбао изхвърли Реал М на полуфинал! (ВИДЕО)

БЕЗ ЕЛ КЛАСИКО ЗА СУПЕРКУПАТА: Билбао изхвърли Реал М на полуфинал! (ВИДЕО)

Раул Гарсия вкара два гола, баските ще спорят с Барса за трофея

Атлетик Билбао срази с 2:1 Реал М в полуфинален мач от турнира за Суперкупата на Испания. Така очакванията за Ел Класико на финала не се оправдаха. В спор за трофея баските ще се изправят срещу тима на Барселона, който в сряда елиминира Реал Сосиедад след изпълнение на дузпи.

В герой за Атлетик се превърна Раул Гарсия, който вкара и двата гола за успеха срещу Реал М. От столичани се разписа Карим Бензема.

Мачът започна с натиск на Реал М. В 10-ата минута опасен удар на Азар беше спасен от вратаря Симон. Малко след това бегиецът беше спрян от Унай Нунес и звездата на столичани поиска дузпа, но реферът Хуан Мартинес Мануера не се впечатли от протестите му.

В 18-ата минута Лукас Васкес сбърка при изнасянето на топката и баските наказаха грешката му. Дани Гарсия пресече паса и веднага подаде към Раул Гарсия. Варан закъсня с придвижването си и Тибо Куртоа нямаше какво да стори.

Половин час след началото на двубоя Марко Асенсио можеше да изравни резултата, но негов удар премина малко встрани от целта. Седем минути по-късно Лукас Васкес отново се превърна в грешник за своя отбор. Испанецът, на който му се налага да се подвизава като краен бранител, извърши нарушение срещу Раул Гарсия в наказателното поле. От последвалата дузпа голмайсторът на Атретик  не сбърка - 0:2!

В 42-ата минута Раул Гарсия можеше да се разпише за трети път, но бившият футболист на Атлетико стреля неточно.

След почивката Реал натисна и Унай Симон улови без проблеми удар с глава на Карим Бензема. В 54-ата минута "лъвовете" изпуснаха златен шанс да сложат точка на спора. Оскар де Маркос намери Икер Муниан на границата на вратарското поле. Той засече с глава, Куртоа не помръдна, но топката премина покрай десния стълб.

В 62-ата Асенсио засече топката от движение, но тя се отби в напречната греда. В 74-ата Бензема се разписа след подаване на Каземиро, но страничният съдия вдигна флага за засада. След намесата ВАР голът все пак беше зачетен и "белите" намалиха пасива си – 1:2!

В 80-ата минута току-що появилият се Асиер Виялибре можеше да прати Атлетик на финал. Той беше изведен очи в очи с Куртоа, но белгиецът с изумително спасяване остави Реал в мача. 180 секунди по-късно Бензема не успя да си намери място от яд, след като негов гол беше отменен за засада.

В 88-ата минута Серхио Рамос пропиля огромен шанс да прати срещата в продължения, след като изстрелът му с глава профуча покрай вратата. Дълбоко в добавеното време Ферлан Менди шутира в аут. После 2 минути се гледаше ВАР дали има дузпа за Реал, такава не беше отсъдена и това беше последният интересен момент в мача и отборът от Билбао се класира за финала.

РЕАЛ М - АТЛЕТИК Б 1:2
0:1 Раул Гарсия (18)
0:2 Раул Гарсия (37-д.)
1:2 Карим Бензема (73)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ М: Куртоа, Рамос, Каземиро, Варан, Кроос, Азар, Бензема, Модрич, Асенсио, Лукас Васкес, Менди

АТЛЕТИК Б: Симон, Баленсиага, Мартинес, Нунес, Капа, Де Маркос, Дани Гарсия, Муниаин, Венцедор, Уилямс, Раул Гарсия

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1