3. БЕЗ СПИРКА! Манчестър Сити смачка ужасяващия Тотнъм и продължава с победния си ход (ВИДЕО)

"Гражданите" са в разкошна серия от 16 поредни победи

Манчестър Сити надви Тотнъм с 3:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Родри се разписа от дузпа за "гражданите", а Илкай Гюндоган продължи страхотното си представяне, отбелязвайки два гола във вратата на Лорис.

Тимът на Пеп Гуардиола е лидер в класирането в Премиър лийг с 53 точки. Вторият Лестър има 46 и мач повече. Тотнъм е на осмата позиция с 36 точки.

Първата по-опасна ситуация в двубоя бе за гостите от Лондон. В 14-ата минута Хари Кейн изпълни добре пряк свободен удар, който насочи към горния десен ъгъл, но топката се отби в страничния стълб на вратата, пазена от Едерсон.

В 21-вата минута Гюндоган получи пас от Жезус в наказателното поле, а Хьойберг извърши нарушение, което доведе до дузпа за домакините. Родри застана зад топката, след като срещу Ливърпул Гюндоган пропусна да се разпише от 11-метров наказателен удар. Едерсон също искаше да изпълни, след като на два пъти в последната седмица Гуардиола заяви, че именно той може да бие следващата дузпа. Лорис хвана ъгъла на изпълнението на Родри, но не успя да спаси и испанецът даде аванс на „гражданите“.

В 42-ата минута Жезус отправи удар към вратата на Лорис, но топката чукна горната част на напречната греда и излезе в аут.

В 50-ата минута Гюндоган вкара 10-ия си гол през сезона, промушвайки топката под ръката на Юго Лорис.

В 65-ата минута Едерсон асистира на Гюндоган, който показа добра техника и направи преднината на „гражданите“ класическа. Малко след това обаче германският национал получи контузия в слабините и бе заменен от Торес.

В последните секунди на редовното време Бернардо Силва стреля от дистанция, но Лорис чбез проблем улови.

Манчестър Сити - Тотнъм 3:0