3. Безгрешната "Ла Фурия" завладя и Чехия (видео)

Безгрешната "Ла Фурия" завладя и Чехия (видео)

Испания постигна девета поредна победа в квалификациите след 2:0 в Чехия

Световният и европейски шампион Испания тотално надигра Чехия като гост и постигна седма поредна победа в група “I” на евроквалификационната битка за първенството на Стария континент догодина. „Ла Фурия” вече има билет за Полша и Украйна, но тази вечер би чехите с 2:0 на техен терен.

Още след 6 минути игра Шави пусна гениален пас към свободния Хуан Мата в наказателното поле и играчът на Челси технично преодоля Петър Чех за 0:1.

Испания тотално превъзхождаше съперника във владеенето на топката и в типичния си стил разиграваше с огромна лекота и самочувствие. Гостите приспаха съперника и нанесоха решителен удар в 23-ата минута.

След многоходова комбинация Давид Силва проби по десния фланг и сервира кълбото на крака на непокрития халф на Реал Мадрид Шаби Алонсо, който спокойно прати топката в празния долен десен ъгъл на Чехия – 0:2.

Домакините имаха едва един по-изгоден шанс през първата част, но Милан Барош го пропиля като не можа да засече прострелното центриране от фланга.

През втората част Давид Вия замени разочаровалия Фернандо Торес, който бе много активен, но почти нищо в играта му не се получаваше. Пресата на световния шампион обаче бе убийствена и Чехия губеше топката изключително лесно.

Томас Хубшман остави Чехия с 10 души 20 минути преди края. Той направи ужасяващо влизане в краката на Шаби Алонсо и получи директен червен картон. Хави Мартинес нацели гредата за гостите в последния четвърт час, а Испания спокойно доигра мача, за да продължи победния си марш в групата.

Испания води в класирането с пълен актив от 21 точки след 7 мача. Чехия е на втора позиция с 10 точки от 7 мача и ще води люта битка с Шотландия за второто място.