3. БЕЗМИЛОСТНО! Байерн унищожи Леверкузен с пет гола за едно полувреме (ВИДЕО)

БЕЗМИЛОСТНО! Байерн унищожи Леверкузен с пет гола за едно полувреме (ВИДЕО)

Левандовски и Гнабри се разписаха по два пъти, баварците поведоха в класирането

Байерн показа кой кара влака в Бундеслигата! Баварците пометоха с 5:1 друг претендент за върха - Байер Леверкузен в мач от осмия кръг. И петте си попадения гостите от Мюнхен вкараха през първото полувреме. Успехът качи Байерн начело в класирането с 19 точки. Тимът изпревари само с една Борусия Д. Леверкузен остана трети, на три пункта от върха.

Двубоят започна отлично за гостите, които откриха резултата още в четвърта минута. Упамекано свали топката към Левандовски, който я засече от движение и порази противниковата врата – 0:1.

Байерн продължаваше да бъде по-активният отбор и 19-ата минута Лерой Сане намери пространство за удар, който обаче се отби в левия страничен стълб на вратата, пазена от Храдецки. Дейвис и Горетцка също можеха да се разпишат, но и двата пъти стражът на "аспирините" бе на точното място, за да се намеси.

След половин час игра Роберт Левандовски покачи на 2:0. В 34-ата Томас Мюлер направи резултата класически. Никлас Зюле стреля по посока вратата на Байер, но Мюлер отклони топката пред плонжа на Храдецки и не му остави шансове за намеса.

Само 60 секунди по-късно гостите отбелязаха и четвърти гол. "Аспирините" много бързо загубиха топката след изпълнение на център, а Томас Мюлер подаде към връхлитащия Гнабри, който от движение матира съперника – 0:4.

Баварците не спряха дотук и в 38-ата минута направиха резултата още по-изразителен. Серж Гнабри направи чудесно двойно подаване с Леон Горетцка, което го изведе очи в очи с Храдецки, а французинът хладнокръвно преодоля стража с удар по земя.

Две минути преди края на първата част домакините отправиха първия си точен удар в мача. Муса Диаби шутира от границата на наказателното поле, но кълбото попадна право в Мануел Нойер.

Байер стигна до най-чистото си положение в срещата в 53-ата минута, когато Демирбай се откъсна очи в очи с Нойер, но опитът му да го преодолее не бе увенчан с успех.

Домакините все пак отбелязаха почетно попадение 120 секунди по-късно. Патрик Шик получи извеждащо подаване зад гърба на баварската защита и с добре насочен изстрел прати топката в мрежата на Байерн.

"Аспирините" реализираха и второ попадение в 87-ата минута, което обаче бе отменено заради засада на Лукас Аларио.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение