3. Безценна точка води Илия Груев и Дуисбург към плейоф за оцеляване

Безценна точка води Илия Груев и Дуисбург към плейоф за оцеляване

Дуисбург се измъкна от изпадащите с изстрадана точка, в последния кръг трябва да бие новия член на Бундеслигата РБ Лайпциг

Илия Груев е на път да избегне директното изпадане с Дуисбург след безценна точка с два късни гола за 2:2 при гостуването на Зандхаузен в предпоследния 33-и кръг на Втора Бундеслига.

След нулева първа част пред около 8 000 зрители на стадиона на доиграващия сезона Зандхаузен, драмата дойде след паузата.

Клингман в 68-ата и Волман в 75-ата дадоха добър аванс на домакините и момчетата на Груев бяха пристиснати до стената. Груев обаче пусна Нико Клоц като резерва и той върна един гол 10 минути преди края, а грузинцът Чантурия изравни след още три минути за 2:2.

Тази точка се оказва безценна засега, защото извади Дуисбург от двете последни места, където се изпада, и тимът се намира на 16-ата позиция, която праща на плейоф за оцеляване.

По същото време Фортуна Дюселдорф победи ФСВ Франкфурт с 1:0 и набута Франкфурт в изпадащите. Последен е Падерборн, който падна навън от Мюнхен 1860, който се спаси.

Дуисбург има 29 точки, Падерборн и ФСВ Франкфурт са зад него с по 28. Фортуна (Дюселдорф) има 32 и изглежда спасен, защото е с много по-добра голова разлика от Дуисбург.

Ред Бул Лайпциг влезе в Бундеслигата като втори във втория ешелон след успех у дома с 2:0 над Карлсруе. Фрайбург спечели титлата също след 2:0 у дома, но над Хайденхайм.

В последния кръг Дуисбург ще търси задължителна победа над Лайпциг, който ще празнува влизането в елита.

Ако наистина се стигне до плейоф за оцеляване, Дуисбург ще трябва да играе срещу третия от Лига 3 – Вюрцбюргер Кикерс.