3. Бирмингам не се даде на Сити на „Сейнт Андрюс” – 2:2 (видео)

Бирмингам не се даде на Сити на „Сейнт Андрюс” – 2:2 (видео)

Отборът на Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като завърши наравно 2:2 с тима на Бирмингам

Отборът на Манчестър Сити допусна нова грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като завърши наравно 2:2 с тима на Бирмингам. Срещата се игра на стадион „Сейнт Андрюс” и бе от програмата на 25-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят започна с летящ старт за „гражданите”, които излязоха напред в резултата още в 4-та минута. Тогава Силва премина през няколко играч на домакините и намери Тевес в наказателното поле, а аржентинецът с хладнокръвен удар прати кълбото в мрежата на Фостър за 1:0.

Веднага след гола последваха опасни удари на Тевес, Джером и Бентли, но изстрелът на аржентинеца бе спасен от Фостър, а тези на играчите на Бирмингам неточни. Домакините обаче опитваха да пресират своя съперник и успяха да го притиснат в половината му.

Така дойде 24-ата минута, когато Дейвид Бентли получи на десния фланг и центрира ниско за Жигич, който бе застанал на близката греда и с премерен изстрел възстанови статуквото – 1:1.

До края на полувремето домакините продължиха да натискат своя съперник, докато Сити изчакваше възможностите си на контраатака. В 41-ата минута обаче, Александър Коларов изпълни един от марковите си пряк свободни удари и препарира за втори път Фостър – 2:1.

Втората част стартира с очакван натиск на Бирмингам, но пропуски в началото направиха Джером, Бентли и Гарднър. Гостите от Манчестър пък изглеждаха стъписани от темпото, което налагаха домакините в началото на второто полувреме и опитваха да успокоят нещата с твърди влизания в средата на терена. Вследствие на единоборствата се наложи медицинският екип да влиза няколко пъти, но чистите голови ситуации пред двете врати липсваха.

Последваха пропуски на Тевес, Силва и Коларов за гостите, както и такива на Джером, Бойер и Бентли за Бирмингам, но попадение не падаше. Така се стигна до 77-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Виейра срещу Филипс. Зад топката застана Крейг Гарднър, който с плътен удар не остави шансове на Харт.

До края на двубоя изненадващо Бирмингам бе по-активният отбор, но до нов гол не се стигна и така двата тима завършиха наравно 2:2.

След хикса домакините се намират на 17-о място във временното класиране с актив от 24 точки, колкото има и тимът на Уест Хем, който е 18-и. Гостите от Манчестър пък са 3-и с 46 пункта, на 5 пред 5-ия Тотнъм.
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1