3. Бивш "червен дявол" препарира Манчестър Сити (ВИДЕО)

Бивш "червен дявол" препарира Манчестър Сити (ВИДЕО)

Кардиф направи страхотен обрат за 3:2 над "гражданите", Сити падна още във втория кръг във Висшата лига

Манчестър Сити допусна загуба още във втория кръг на Висшата лига и падна с 2:3 в гостуването на новака Кардиф. Уелският тим записа впечатляваща първа победа за сезона след малко очакван обрат над „гражданите” само за 27 минути през втората част. Герой за домакините бе бившият играч на Манчестър Юнайтед Фрейзър Кембъл, който вкрара два гола с глава за Кардиф.

Джеко изведе Сити напред в 52-ата минута с мощна тупалка в горния десен ъгъл, но Гунарсон изравни отблизо, а бившият играч на Манчестър Юнайтед Фрейзър Кембъл наниза два бързи гола с глава в 79-ата и 87-ата минута, за да донесе голямата радост по трибуните в Кардиф. Негредо намали с глава в добавеното време, но Сити нямаше сили за повече. В самия край още един гол на Негредо правилно бе отменен заради засада.

Това бе първи мач от Висшата лига, който се играе в град Кардиф от далечната 1962 година насам. В първия кръг Сити разби Нюкасъл с 4:0, а Кардиф падна безславно с 0:2 от Уест Хем.

Мануел Пелегрини не можеше да разчита на контузения капитан Венсан Компани и реши да върне в защита дефанзивния халф Хави Гарсия. Испанецът партнираше на Лескът в центъра на отбраната, но двамата не се справиха като цяло и носят голяма вина за головете в мрежата на Джо Харт.

Капитанската лента бе на ръката на Яя Туре в неговия мач №100 за „гражданите” като титуляр.

Сити игра в твърде бавно темпо през първата част и цялото надмощие при владеенето на топката се оказа безполезно. Кардиф пък се бранеше почти с целия си отбор, но създаде най-добрия шанс преди почивката.

След 15-ата минута „гражданите” трайно се настаниха в половината на своя домакин, но скоростта тотално отсъстваше от техните атаки.
Клиши намери Давид Силва при една от редките грешки в защитата на домакините, но испанецът стреля с глава в аут.

Втората част по нищо не приличаше на първата и донесе цели 4 гола и страхотна първа победа за сезона за Кардиф.

В 52-ата минута Агуеро технично спря с петичка за Джеко и босненецът с мощна бомба между двама бранители извън наказателното поле прониза горния десен ъгъл за 1:0 в полза на гостите.

Напук на очакванията за по-лесен мач за Сити след първия гол, Кардиф буквално попиля съперника и направи пълен обрат.

След час игра Ким проби лесно отдясно, центрира ниско, Джо Харт спаси отлично удар отблизо на Фрейзър Кембъл, но защитата дремеше и Арон Гунарсон направи добавка с десния крак за 1:1.

Сити веднага пак натисна и Пелегрини извади Джеко, за да пусне новото попълнение Алваро Негредо.

Липсата на Компани в защита обаче се усети при две статични положения в края. Уитингам центрира хубаво от корнер, Джо Харт се размина, а на задната греда Фрейзър Кембъл с глава изведе Кардиф напред – 2:1 и огромен стимул за публиката по трибуните.

Три минути преди края на редовното време ситуацията се повтори. Този път Кауи центрира от корнер, а Кембъл избяга от Сабалета, надскочи го и заби пак с глава в мрежата за 3:1.

Съдията даде цели 6 минути продължение и Сити се върна в мача. Във втората добавена минута Силва умело прехвърли към центъра точно пред вратата и Негредо с глава прехвърли вратаря Маршал за 3:2.

В следващата атака нов гол на Негредо правилно бе отменен заради засада при паса преди гола.

В крайна сметка Кардиф съхрани своя аванс до края и спечели първа победа за сезона.