3. Благо Георгиев вкара "Паненка", но Спартак на Попето победи с 3:1 (ВИДЕО)

Благо Георгиев вкара "Паненка", но Спартак на Попето победи с 3:1 (ВИДЕО)

Ивелин Попов влезе в последните 10-ина минути, а Спартак дръпна на върха в Русия

Благой Георгиев вкара дузпа за новака Оренбург, но отборът му загуби от лидера Спартак (Москва) с 1:3 у дома в първа среща от седмия кръг на Премиер лигата в Русия. Ивелин Попов се появи в края като резерва за Спартак, който дръпна с 5 точки на върха пред ЦСКА (Москва), който е с мач по-малко.

Благой Георгиев започна титуляр за домакините от Оренбург, а Попето беше резерва за гостите.

Още във втората минута десетката на Спартак Куинси Промес с топовен шут с десния крак оплете в далечния горен ляв ъгъл за 1:0.

В 40-ата минута след корнер за Оренбург и избита топка левият бек на домакините Владимир Полятков беше съборен в наказателното поле за дузпа, а голяма част от 22-мата на терена се сдърпаха в наказателното поле. Това изобщо не смути Благой Георгиев, който вкара от бялата точка с елегантно копване в стил Паненка – 1:1.

В 66-ата минута деветката на Спартак Зе Луис получи в наказателното поле, защитник изби, но право на крака на Промес, който веднага вкара втория си гол за 2:1.

Само три минути по-късно дойде решителният и най-красив гол в мача. Промес проби и центрира отдясно, а грузинската надежда Жано Ананидзе от воле отбеляза по страхотен начин с помощта на напречната греда за 3:1.

Точно Ананидзе в 81-ата минута беше заменен от Ивелин Попов, а столичани задържаха преднината си до края.

Спартак е лидер с 19 точки и мач повече, ЦСКА има 14, а Зенит – 12. Оренбург още няма победа в елита и заема предпоследното 15-о място с 4 точки.