3. Блекбърн стигна до преиграване след нулево реми на „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блекбърн стигна до преиграване след нулево реми на „Анфийлд” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роувърс ще се пробва да пребори именития си съперник в реванша на "Иууд Парк"

Отборът на Блекбърн успя да стигне до равенство 0:0 при гостуването си на Ливърпул в 1/4-финален мач за ФА Къп и стигна до преиграване. „Червените” държаха инициативата през по-голямата част от двубоя, но така и не успяха да стигнат до победен гол.

Още във втората минута Ливърпул загуби един от ключовите си играчи. Мартин Шкъртел се контузи и трябваше да бъде изнесен на носилка. Бранителят на „червените” се сблъска с Гестед в борба за една висока топка, удари си лошо главата при падането и имаше нужда от медицинска помощ. Напускайки терена обаче, Шкъртел показа, че състоянието му е добро, вдигайки палците и на двете си ръце.

Домакините имаха силни претенции за дузпа, когато Адам Лалана бе съборен в наказателното поле. Блекбърн също искаше 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Стърлинг, но и при двете ситуации реферът не посочи бялата точка.

В 33-ата минута мърсисайдци успяха да добутат топката във вратата на Блекбърн, но попадението на Коло Туре бе отменено поради засада. В края на полувремето Даниел Стъридж пропусна прекрасна възможност да открие резултата, но ударът му бе спасен от Ийстууд.

Роувърс започна по-добре втората част и само четири минути след подновяването на играта Баптист стреля опасно с глава, Миньоле обаче успя да избие.

Малко по-късно отново Коло Туре се оказа в добра позиция в наказателното поле на Блекбърн. Този път бранителят на „червените” стреля с глава, но нацели лявата греда на Ийстууд.

Така, тимът на Гари Бойър удържа нулевото равенство и стигна до преиграване на своя „Иууд Парк”.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига