3. Блестящ Бербатов донесе успех на Монако в Тулуза (ВИДЕО)

Блестящ Бербатов донесе успех на Монако в Тулуза (ВИДЕО)

Българинът вкара и двете попадения за победата с 2:0

Българският нападател Димитър Бербатов вкара и двата гола за успеха на Монако над Тулуза с 2:0 в първия мач от XVII кръг на френската Лига 1.

Благоевградчнинът бе над всички на стадион „Мюнисипал”, като се разписа по веднъж в двете полувремена.

„Монегаските” имаха превес през по-голямата част от първото полувреме, но така и не успяваха да стигнат до гол. Точно преди почивката обаче Берба показа своя талант, след като овладя технично едно центриране отдясно и с елегантен удар с външен фалц откри резултата.

Така той се разписа за втори път в рамките на три дни, понеже във вторник се разписа за успеха с 2:0 над новака Ланс. Попадението на българина бе изключително красиво и дойде в най-подходящия момент.

След паузата домакините от Тулуза се опитаха да отговорят, но вместо това получиха втори гол, дело отново на българина. В 77-ата минута бразилецът Фабиньо бе фаулиран в пеналта и реферът отсъди дузпа, макар че по-рано „виолетовите” на два пъти имаха претенции за такава.

Зад топката застана именно Бербатов, който с лекота прати вратаря в обратния ъгъл, а топката – в мрежата за 2:0.

Малко преди края на срещата българинът бе заменен, за да получи аплодисментите на публиката.

Така „монегаските” стигнаха до успеха, а благодарение на него се изкачиха на седмата позиция в класирането с 26 точки, като вече имат с 6 повече от Тулуза.

„Заслужавахме да спечелим. Бяхме по-добрият отбор. Това е много важна победа за нас, защото ще ни даде увереност за предстоящия мач в Шампионска лига”, коментира след успеха Бербатов.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1