3. Блестящ Наполи отнесе Ювентус с 5:1 в Неапол! (ВИДЕО)

Блестящ Наполи отнесе Ювентус с 5:1 в Неапол! (ВИДЕО)

Пертенопеите се откъснаха на 10 точки на върха в Серия А

Наполи успя да победи категорично Ювентус с 5:1 при домакинството си от 18-ия кръг на Серия А. Неаполитанците успяха да покажат блестяща игра и се откъснаха на 10 точки на върха в класирането пред Юве и Милан, като "росонерите" имат мач по-малко.

В първите минути отсъстваха чистите положения в срещата, като Наполи бе по-активният отбор, опитвайки да контролира топката и да организира постепенни нападения, фокусирани главно върху крилата. Първата възможност бе в 13-та минута, когато Виктор Осимен бе изведен в наказателното поле, но от трудна позиция отправи удар, който не затрудни по никакъв начин стража на Ювентус Войчех Шчесни.

Секунди след това Хвича Кварацхелия получи добро центриране и опита акробатично изпълнение от пеналтерията. Шчесни първоначално демонстрира страхотен рефлекс, но Виктор Осимен бе на добра позиция и успя да се ориентира бързо, за да направи добавка с глава, извеждайки Наполи напред в резултата.

В 21-та минута Анхел Ди Мария направи самостоятелен пробив, преодолявайки противников играч с дрибъл и опита удар извън наказателното поле, но изстрелът с левия крак срещна напречната греда на Алекс Мерет, който само изгледа топката.

Аржентинското крило на Ювентус малко след това опита и центриране съм Аркадиуш Милик, който отправи удар с глава, но той бе слаб и Мерет улови спокойно. В 39-та минута Бремер допусна ужасяваща грешка, след която Осимен намери Кварацхелия, а грузинецът с презицен удар с десния крак успя да преоделее Шчесни и да удвои резултата - 2:0 за Наполи. Само три минути след това Милик размени двойно подаване с Ди Мария в противниковото назакателно поле, а аржентинецът завърши с левия крак, преодолявайки Алекс Мерет, за да намали резултата - 2:1.

Във втората минута на добавеното време за първата част след центриране отляво Амир Рахмани не се намеси достатъчно добре и отклони топката към своята врата, но Мерет успя да реагира невероятно, спасявайки с една ръка.

В 54-та минута Виктор Осимен навлезе в наказателното поле, като защитниците не успяха да го спрат и отправи удар в близкия ъгъл на Шчесни, но полският вратар изби в корнер. От последвалия ъглов удар, Кварацхелия центрира и топката достигна до Амир Рахмани, който с много силен изстрел не остави никакви шансове на стража на Ювентус - 3:1 за Наполи. В 58-та нова грешка на Бремер можеше да доведе до гол, след като отново Осимен остана очи в очи с Шчесни, но ударът на нападателя премина над напречната греда. Късмет за Юве!

В 60-та минута Пьотр Жиелински получи топката на границата на наказателното поле и веднага опита изстрел към вратата, но след получилия се рикошет, Шчесни улови безпроблемно. В 65-та минута отново Бремер попадна във фокуса след нова грешка, при която Кварацхелия овладя топката и центрира към Виктор Осимен, който се измъкна от двама защитники и завърши с глава, за да направи резултата 4:1 за Наполи.

Малко след това Елиф Елмас получи от Джовани Ди Лоренцо, а първият напредна с топка в крака в наказателното поле и отправи удар с левия крак, а след последвалият рикошет топката влетя за пети път във вратата на Шчесни - 5:1 за Наполи.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост