3. Блестящ Насри при класика над Щурм (видео)

Блестящ Насри при класика над Щурм (видео)

Арсенал записа втори успех през лятото и първи на лагера в Австрия

Арсенал постигна класическа победа с 3:0 срещу Щурм (Грац) по време на подготвителния си лагер в Австрия.

През уикенда „артилеристите” започнаха лятото с 4:0 над Брайтън, а днес вкараха три безответни гола и на австрийска земя. Страхотен мач за „топчиите” изигра френският халф Самир Насри, който отбеляза два от головете за тима на Арсен Венгер. Третото пък бе дело на младия талант Хенри Лансбъри.

Венгер започна мача на UPC Арена в Грац с четирима от основните си футболисти – Вермален, Насри, Аршавин и Уолкът, а в атака бе новото попълнение Чамак.

Насри откри резултата в 16-ата минута, а в 43-ата от фаул удвои преднината на лондончани. Явно фактът, че пропусна световното се е отразил много добре за Самир, който вкара и на Брайтън в събота.

През втората част в игра за англичаните се появиха няколко млади футболисти, заедно с новия защитник Кошелни и Росицки. В 57-ата минута Хенри Лансбъри беше изведен в наказатлното поле и технично преодоля вратаря на Щурм за крайното 3:0.

На 27-и Арсенал среща австрийския Нюшадъл.