3. Бодуров и Мидтиланд обърнаха Манчестър Юнайтед за историята! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бодуров и Мидтиланд обърнаха Манчестър Юнайтед за историята! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българският бранител с цял мач и мечтан дебют, нов резил за Ван Гаал, а и Де Хеа се контузи...

Основният през 1999 г. датски шампион Мидтиланд поднесе сензацията, след като постигна победен обрат над гостуващия Манчестър Юнайтед и го победи с 2:1 в първи 1/16-финален мач от Лига Европа.

Проблемите за Луис ван Гаал, който и без това е подложен на унищожителни критики, започнаха още преди първия съдийски сигнал, тъй като титулярният страж Давид де Хеа се контузи по време на официалната загрявака и стана играч номер 13 на „червените дяволи” в лазарета.

Заменилият го Серхио Ромеро обаче също изигра много силен двубой, какъвто направи и българинът Николай Бодуров, записал официалния си дебют за домакините точно в историческия им първи сблъсък с английския гранд.

Дошлият наскоро от Фулъм централен бранител бе на терена през целия двубой и заслужи овациите на феновете с редица стабилни намеси, макар да игра с предпазна маска заради счупен нос.

Иначе, още в осмата минута Джеси Лингард изведе чудесно Мемфис Депай в коридор, но ударът на холандеца бе блокиран. Гостите изпълниха заучено последвалия корнер и Хуан Мата стреля хубаво от малък ъгъл, но вратарят на домакините внимаваше.

В 11-ата минута Мидтиланд също получи ъглов, след който Киан Хансен бе над всички и с глава от границата на пеналта накара Серхио Ромеро да демонстрира отличен рефлекс, за да спаси.

В 20-ата пък Крис Смолинг имаше добра възможност, също след корнер, но не можа да насочи добре.

Малко след това Николай Бодуров се отличи със стабилна намеса срещу връхлитащия Лингард. Не след дълго българският бранител отново бе на висота, за да пресече опит за дълъг пъс на Депай към Марсиал. В 31-ата минута родният национал парира и центриране отдясно на Лингард, а после се намеси решително и при един карамбол пред вратарското поле.

В 36-ата минута точно Бодуров бе фаулиран пред пеналта, но реферът даде авантаж, а после Вацлав Каблец остана очи в очи с вратаря на гостите. Купеният тази зима от Айнтрахт (Франкфурт) срещу 2,1 млн. евро чешки нападател обаче стреля право в краката на стража и пропусна страхотна възможност.

След това в сила влезе правилото за пропуските във футбола и в ответната атака Манчестър Юнайтед откри резултата. В 37-ата минута Лингард центрира отдясно, топката прехвърли трима играчи на домакините, включително Бодуров, за да попадне в краката на Депай. Последният падайки успя да я насочи към мрежата, а Микел Андерсен не можа да стори нищо друго, освен да я докосне с ръка – 0:1.

Отговорът на домакините не закъсня и бе даден от голямата им звезда Пионе Систо минута преди края на първите 45. Отпразнувалият този месец своя 21-ви рожден ден юноша на Мидтиланд финтира последователно двама от гостите, преди да стреля и да изравни след рикошет в крака на Крис Смолинг.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1, а почти веднага след нея Марсиал проби много добре и подаде към непокрития пред пеналта Лингард, но той не намери целта. После същото стори и Хуан Мата, след подаване по конец от Депай, ала испанецът пропусна от непосредствена близост с глава.

В 55-ата минута Лингард бе на сантиметри от гола, след нов хубав пас на Депай, но ударът му срещна напречната греда.

Впоследствие на терена за домакините се появи Пол Онуачу и още с първото си докосване бе на път да реализира, след като с глава насочи към горния ъгъл. Част от феновете дори вдигнаха победоносно ръце, ала Ромеро блесна със страхотно спасяване.

Аржентинският национал обаче бе безпомощен в 77-ата минута, когато точно нигериецът го матира с плътен удар от границата на пеналта, след като преди това Систо финтира трима от гостите в своята половина и даде началото на атаката за 2:1.

След това Бодуров на два пъти спря Антони Марсиал, а по този начин домакините успяха да запишат навярно най-значимия резултат в кратката си история.

Реваншът е след седмица на „Олд Трафорд”.