3. Богаташите от Сити катастрофираха в Амстердам (ВИДЕО)

Богаташите от Сити катастрофираха в Амстердам (ВИДЕО)

Аякс разпердушини мултимилионната селекция на "гражданите", побеждавайки с 3:1

Отборът на Аякс разнищи гостуващия Манчестър Сити с 3:1 в мач от група D на Шампионската лига.

Резултатът на „Амстердам Арина” бе открит от гостите в 22-ата минута, след попадение на Самир Насри. В самия край на първата част обаче Сим Де Йонг изравни, а в 57-ата Никлас Мойсандер направи пълен обрат. Крайният резултат оформи Кристиан Ериксен в 68-ата минута.

„Гражданите” започнаха добре срещата и закономерно стигнаха първи до гол, дело на Самир Насри, който завърши образцова контраатака. Малко по-късно Майка Ричардс можеше да направи по-убедителна преднината на англичаните, но ударът му бе отразен от Кенет Вермеер.

Холандският тим обаче не се отчая и търпеливо изчакваше своя шанс. Добрата игра на домакините бе възнаградена в самия край на първата част, когато Сим де Йонг изравни след асистенция на Рикардо ван Рийн.

Попадението оказа изключително негативно влияние върху играта на „небесно-сините”, които рухнаха след почивката.

В 57-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат в мача, след Кристиан Ериксен сложи топката на главата на Никлас Мойсандер след ъглов удар.

Кошмарът за Манчестър стана още по-ужасяващ в 68-ата минута, след като удар на Ериксен от границата на пеналтерията рикошира в тялото на Гаел Клиши и подлъга Джо Харт.

До края на срещата гостите имаха възможност да върнат поне едно попадение чрез Един Джеко, но той не успя да намери очератанията на вратата.

По този начин Манчестър Сити претърпя много болезнена загуба в Амстердам и се свлича на последна позиция в групата с една единствена точка от три мача, докато Аякс е трети с 3 пункта. Лидер в класирането е Борусия Дортмунд със 7 точки, следван от Реал Мадрид с 6.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)