3. „Богаташите” се подиграха с младата чета на Венгер – 4:2

„Богаташите” се подиграха с младата чета на Венгер – 4:2

Английският елитен Манчестър Сити разби с 4:2 младия тим на Арсенал, а българският национал Мартин Петров записа 17 минути за „гражданите”. Срещата се игра на стадион „Сити ъф Манчестър” и бе от програмата на 5-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна равностойно като двата тима се опитваха да стигнат до централните си нападатели чрез атаки по двете крила, откъдето топката се центрираше в наказателното поле на противника. Така дойде 19-ата минута, когато „гражданите” изпълниха ъглов удар от дясно на вратата на Арсенал, топката бе изстреляна с глава от Ричардс, отби се в дясната греда, но след това рикошира в главата на Алмуния и влезе в мрежата му – 1:0.

След това попадение гостите от Арсенал овладяха инициативата, но така и не успяваха да стигнат до чисти голови ситуации пред Гивън. В крайна сметка, почивката дойде при минимална преднина за тима на Марк Хюз за радост на феновете на „Ийстландс”.

Второто полувреме започна с устрем от страна на „артилеристите” и в 62-ата минута те успяха да изравнят статуквото. Тогава Робин ван Перси бе намерен от Росицки на границата на наказателното поле, холандецът се обърна добре, стреля с неудобния си десен крак и прати кълбото в долния ляв ъгъл на Шей Гивън – 1:1.

Домакините реагираха като ужилени на този гол и веднага натиснаха опонента си. В 74-ата минута Лескът проби по дясното крило, намери Белами, който стреля мигновено и направи безпомощен за втори път Алмуния – 2:1.

Натискът на „гражданите” продължи и след този гол и в 80-ата минута Шон Райт-Филипс намери Адебайор, който се разписа срещу бившия си клуб, правейки резултата 3:1. След като получиха трети гол в мрежата си, младата чета на Венгер свали гарда и в 84-ата минута домакините организираха светкавична контраатака, която бе завършена майсторски от Райт-Филипс, който прехвърли хвърлилия се в краката му Алмуния – 4:1.

Играчите на Арсенал все пак успяха да се понадигнат и 120 секунди по-късно Росицки и Фабрегас комбинираха страхотно помежду си и чехът завърши атаката, намалявайки на 2:4. Силите на „топчиите” обаче свършиха дотук и така Сити се поздрави с изключително престижен успех над лондонския си съперник.

След тази победа Манчестър Сити се намира на 3-о място във временното класиране с пълен актив от 12 точки, а гостите от Арсенал са 8-и с 6.