3. "Боксинг дей": Нюкасъл смачка Лестър и задмина Сити, вижте и другите резултати (ВИДЕО)

"Свраките" показаха много класа днес

Нюкасъл разнищи Лестър като гост с 3:0 на Boxing Day. „Свраките“ си решиха мача по бързата процедура с три безответни гола за малко повече от половин час игра.

Точни бяха Крис Ууд от дузпа, Мигел Алмирон и Жоелингтон. Всякакви опити на „лисиците“ не дадоха резултат.

След категоричния успех Нюкасъл задмина Манчестър Сити и е втори във временното класиране с актив от 33 точки, на 4 зад Арсенал. Уловката е, че „черно-белите“ са с два мача повече, както от Сити, така и от „артилеристите“.

На „Кинг Пайър Стейдиъм“ от самото начало гостите бяха по-активният отбор, който владееше повече топката и беше по-опасен в атака.

В 3-тата минута Даниел Амартей извърши глупаво нарушение в гръб. Той спря откъсващ се сам срещу вратаря футболист и не остави много избор на главния арбитър от Австралия Джаред Жилет. Първият чужденец, ръководил мач във Висшата лига, посочи бялата точка. Зад топката застана Крис Ууд, който вкара за 1:0.

Три минути по-късно Нюкасъл удвои преднината си. Мигел Алмирон беше изпуснат от защитата на Лестър и наказа домакините.

В 32-рата минута Жоелингтон засече с глава центриране в наказателното поле и направи резултата класически.

След третия гол мачът беше решен и се доиграваше. Нюкасъл можеше да си позволи леко отпускане, докато Лестър търсеше начини да се върне в мача или поне да вкара почетен гол, само че това така и не се случи.

В крайна сметка резултатът се запази непроменен и Нюкасъл се поздрави с успеха на Boxing Day.

По същото време се изиграха още три мача от Висшата лига. Уулвърхемптън спечели драматично с 2:1 гостуването си на Евертън. В герой за „вълците“ се превърна резервата Раян Аит Нури, който се разписа дълбоко в добавеното време.

Фулъм срази с 3:0 девет от Кристъл Палас. Боби Рийд, Тим Рийм и Александър Митрович бяха точни, докато с червени картони бяха изгонени Тайрик Мичъл и Джеймс Томкинс от Палас. Брайтън пък се справи с 3:1 срещу Саутхемптън.