3. Болтън и Сити извъртяха зрелищно 3:3 на „Рийбок”, Мартин Петров не игра

Болтън и Сити извъртяха зрелищно 3:3 на „Рийбок”, Мартин Петров не игра

Гостите от Манчестър завършиха мача с човек по-малко, заради глупав червен картон на Крейг Белъми, Иван Класнич с два гола за Болтън

Отборите на Болтън и Манчестър Сити завършиха наравно 3:3 в срещата по между си от 16-ия кръг на английската Висша лига. Зрителите на „Рийбок Стейдиъм” станаха свидетели на 6 гола, куп положения и редица обрати, а гостите от Манчестър завършиха срещата с човек по-малко заради двата жълти картона на Крейг Белъми, който си ги изкара по един абсурден начин. Българинът в редиците на „гражданите” Мартин Петров остана цял мач на резервната скамейка и не се появи в игра.

Домакините от Болтън започнаха по-силно мача и стигнаха до откриване на резултата още в 11-ата минута. Тейлър намери Лий в наказателното поле на далечната греда, той отклони топката към Класнич, който не сбърка от няколко метра и вкара топката в мрежата на Гивън за 1:0. Гостите имаха претенции за засада, които обаче не бяха уважени от съдийската бригада.

Сити натисна след попадението и стигна до едно отлично положение, при което Тевес намери Адебайор, но неговият изстрел премина над вратата. В 20-минута пък Шон Райт-Филипс получи контузия и бе заменен от Стивън Айрланд. Така се стигна до 28-ата минута, когато „гражданите” все пак стигнаха до изравняването. Белами пусна тънко центриране в наказателното поле, защитниците на Болтън не успяха да избият добре топката и тя попадна в краката на Тевес, който не остави никакви шансове на Яскелайнен – 1:1.

Двата отбора продължиха с отворената игра и сътвориха още няколко много интересни момента преди да се стигне до 43-ата минута, когато Болтън отново излезе напред в резултата. Бранителят Кейхил се бе включил при едно центриране, топката попадна на левия му крак и той я заби в далечния ъгъл за 2:1. Секунди преди края на първата част обаче Майка Ричардс отново възстанови равенството. Той бе намерен в наказателното поле от Бари и не сгреши от няколко метра, правейки резултата 2:2.

В 53-та минута на мача Иван Класнич вкара втория си гол в срещата и отново изведе Болтън напред в резултата. Центриране на Тейлър рикошира в крак на бранител на Сити и попадна на волето на хърватина, който буквално разстреля Шей Гивън за 3:2. В 64-ата минута пък Крейг Белами сътвори истинска глупост. Първо той получи жълт картон за симулация, а впоследствие не спря да се бунтува срещу решението на арбитъра и това доведе до втори жълт и съответно червен картон – Сити остана с човек по-малко и гол пасив.

Това обаче не сломи момчетата на Марк Хюз, които за трети път успяха да изравнят резултата в 77-ата минута с втория гол на Карлос Тевес в мача. Аржентинецът направи отличен пробив, навлезе в наказателното поле и с техничен удар преодоля Яскелайнен за крайното 3:3. До края на срещата двата отбора сътвориха още няколко интересни момента, но до нов гол не се стигна и така резултатът остана непроменен.

Така Сити записа 8-ия си равен от началото на сезона и остана на 6-а позиция с актив от 26 точки. Болтън пък е в зоната на изпадащите на 19-о място с едва 13 точки в актива си.

Болтън – Ман Сити 3:3

1:0 Класнич 11’