3. Болтън излъга Уигън в реванша от четвъртия кръг на ФА Къп, Мартин Петров с цял мач и добра игра

Българинът започна като титуляр при минималната победа на Болтън с 1:0 като гост

В мач реванш от четвъртия кръг на ФА Къп, отборът на Болтън успя да спечели гостуването си на Уигън и да продължи в следващата фаза на турнира. Първата среща приключи при нулево равенство, а тимът от „Рийбок Стейдиъм“ успя да спечели с минималното 1:0 втория двубой. Цял мач за Болтън изигра Мартин Петров, като българинът се представи много добре и отправи няколко много опасни изстрела към вратата на съперника.

Болтън започна срещата по-силно. Гостуващият тим можеше да поведе още във втората минута, но ударът на Иван Класнич не намери рамките на вратата. Няколко секунди по-късно, точният изстрел на Петров бе спасен от Майкъл Полит.

Последваха нови силни минути за Болтън, а с пропуски се отличиха Елмандер и на няколко пъти Класнич и Петров. Три удара към Богдан пък отправи Жорди Гомес, но нито един от тях не попадна зад стража на гостите. Така почивката дойде при нулево равенство.

Втората част бе равностойна, а още в 46-ата минута Муамба не намери рамките на вратата и пропусна да даде преднина на тима си.

Последваха опасни моменти и пред двамата вратари, но Болтън успя да поведе в 66-ата минута, когато Иван Класнич стреля от границата на вратарското поле и прати неспасяемо топката зад Полит.

Уигън се опита да достигне до изравнителен гол, който щеше да ги остави в турнира но Гомес и Мосес пропуснаха да реализират няколко ситуации и по този начин Болтън продължи в петия кръг на ФА Къп.

Гледайте тук сблъсъка за Мадрид…

Вердер с обрат от 0:3 в Германия (ВИДЕО)

Хофенхайм падна в зрелище със 7 гола

Челси продължава да проявява интерес към Осимен

Нигериецът в момента играе под наем в Галатасарай

Жесток резил за Юнайтед на "Олд Трафорд"! Тотнъм разби Тен Хаг и компания (ВИДЕО)

Пресилен червен картон на Бруно Фернандеш доведе до 0:3

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)