3. Болтън продължава да потъва към Чемпиъншип (видео)

Болтън продължава да потъва към Чемпиъншип (видео)

Блекбърн спечели с 2:0 срещу Норич, но остана в опасната зона, Уигън отстъпи с 1:2 като гост на Фулъм

Болтън продължава да се доближава все повече до Чемпиъншип, след като днес завърши при резултат 1:1 мача си срещу Суонзи от 35-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се проведе на „Рийбок Стейдиъм”, а и двата отбора създадоха голови положения пред противниковата врата, но успяха да вкарат само по един гол и по този начин грабнаха по точка от мача.

Българинът Мартин Петров започна като титуляр двубоя и остана на терена по време на всичките 90 минути. Суонзи пък успя да излезе с гол напред в 6-ата. Тогава Скот Синклеър стреля от около десетина метра с десния крак, а кълбото влетя в мрежата на домакините. Болтън обаче бързо възстанови равенството – това се случи в 14-ата минута, а автор на гола за 1:1 бе Крис Ийгълс.

До почивката „лебедите” бяха тимът, който създаде повече голови опасности пред вратата на противника, но и Болтън имаше своите шансове. Мартин Петров можеше да вкара за домакините малко след като изтече половин час игра от началото на мача, но ударът на българина бе спасен от Мишел Ворм. Сигурдсон, Колкър и Уилямс пък се отчетоха с пропуски за гостите в последните десетина минути на първата част.

Дани Греъм пропусна ново добро положение за Суонзи, след като отправи изстрел към Адам Богдан в 56-ата минута, но вратарят се справи със ситуацията. До края на мача имаше още няколко възможности пред Греъм, а Синклеър и Сигурдсон също направиха пропуски за Суонзи. Кевин Дейвис и Крис Ийгълс пък не съумяха да реализират открилите се пред тях ситуации. Така двубоят завърши наравно – 1:1.

След това равенство Болтън вече се намира на 19-ата позиция и има 30 точки, като е на 1 зад Куинс Парк Рейнджърс и има мач по-малко от лондончани. Суонзи, който си е осигурил оставането във Висшата лига, е 11-ти с 43 пункта.

Отборът на Блекбърн постигна много важен успех в борбата си за оцеляване в английския елит, след като се наложи с 2:0 като домакин на Норич в друг мач от кръга. Двубоят се проведе на „Иууд Парк”, а домакините успяха да открият резултата в 41-ата минута след попадение на Мауро Формика.

Авансът на Блекбърн набъбна на две попадения почти веднага след подновяването на играта през втората част. В 49-ата минута Дейвид Хойлет бе точен за 2:0, след като успя да отбележи след страхотно изпълнение от далечно разстояние. Норич така и не успя да върне поне едно попадение, а Блекбърн не достигна до нови голови и така спечели мача с 2:0.

След този успех тимът на Стив Кийн остава в зоната на изпадащите, но вече е 18-ти и има 31 точки, с колкото е и Куинс Парк Рейнджърс, който обаче е с мач по-малко. Норич е 12-ти с 43 и спокойно доиграва сезона, като вече си е гарантирал оставането в елита.

Друг от отборите, замесени в борбата за оцеляване – Уигън, загуби с 1:2 като гост на Фулъм. Двубоят се проведе на „Крейвън Котидж”, а „Латикс” успя да поведе в резултата след попадение на Емерсон Бойс в 57-ата минута. Фулъм обаче изравни почти веднага след това. Точен за 1:1 бе Павел Погребняк в 58-ата минута.

Крайното 2:1 бе оформено малко преди да изтече редовното време. Автор на гола за 2:1 бе Филип Сендерос в 89-ата минута.

Така Фулъм добави нови три точки към актива си и вече има 46, като заема 9-ото място. Уигън остава извън опасната зона – на 16-ото място, като има 34 пункта и има мач повече от 17-ия Куинс Парк Рейнджърс и две срещи повече от 19-ия – Болтън.