3. Бордо е новият шампион на Франция

Бордо е новият шампион на Франция

В последния кръг на Лига 1, жирондинците се нуждаеха от точка при гостуването си на Каен, за да триумфират с шампионския трофей. Възпитаниците на Лоран Блан обаче излязоха крайно мотивирани за двубоя и записаха успех с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Гуфран в 49-ата минута.

Франция има своя нов шампион по футбол. След 7 годишна доминация на Олимпик (Лион), щафетата пое тимът на Бордо.

Основният претендент на Бордо Марсилия не срещна проблеми при домакинството на Рен на „Стад Велодром”. Играчите на Ерик Геретс отбелязаха 4 безответни гола, но и те не бяха достатъчни за титлата. След нулево първо полувреме Коне откри в 52-ата минута, а Нианг удвои в 57-ата. Последва автогол на Дюше минута по-късно, преди отново Нианг да бъде точен за 4:0.

Така Бордо спечели 6-ата си титлата на Франция. За последно отборът триумфира през 1999-ата година, а преди това през 1987-а, 1985-а, 1984-а и 1950-а.

В квалификационния кръг на Шампионската лига ще играе тимът на Лион, а Тулуза ще участва в Лига Европа. С елитния френски футбол се сбогуват Каен, Нант и Льо Авър.