3. Бордо се класира за осминафиналите след паметно 2:0 в Мюнхен

Бордо се класира за осминафиналите след паметно 2:0 в Мюнхен

След тази загуба шансовете на Байерн за следващата фаза се сведоха до минимум - момчетата на Луис Ван Галл трябва задължително да постигнат победа над Ювентус в Торино

Френският шампион Бордо победи с 2:0 като гост Байерн, с което почти изхвърли немския колос от борбата за Шампионската лига още в груповата фаза.

Гостите играха изключително внимателно и с два гола в двете полувремена докараха Байерн до там, че да мечтае за излизане от групите.

Два мача преди края на срещите от тази фаза Байерн е на трето място с 4 точки, докато основните съперници Бордо и Ювентус са с 10 и 8, което прави целта на германците почти недостижима.

Двубоят на „Алианц Арена” започна първоначално добре за домакините, които имаха няколко добри атаки, а и един път гредата спаси вратаря на французите Карасо. Въпреки липсата в стартовия състав на Робен и Марио Гомес, както и отсъствието на Рибери, тимът на Ван Гаал можеше да открие резултата.

В 32-ата минута Байерн бе много близо до гол, след като Алу Диара спря с ръка топката на голлинията, но реферът португалският рефер Педро Проенса не даде дузпа и с това ощети домакините.

По ирония на съдбата пет минути по-късно Бордо поведе. Вендел центрира и Йоан Гюркуф с глава откри сметката за гостите, след като защитата на баварците изобщо не реагира адекватно.

До края на полувремето Байерн се втурна да изравнява, но не можа да стигне до гол.

През втората част баварците продължиха опита да обърнат негативния резултат, но играха слабо и само агонизираха. И Ариен Робен, Марио Гомес се появиха последователно в игра, но и това не помогна на тима.

В 61-ата минута Робен отправи диагонален удар, който мина на сантиметри от гредата, по-късно и Гомес, и Лука Тони пропуснаха не лоши възможности.

Така се стигна до последната минута, когато Ханс Йорг Бут направи нова непростима грешка, от която се възползва Шамак и на празна врата направи резултата 2:0.

БАЙЕРН - БОРДО 0:2 (0:1)
0:1 Гуркюф (37)
0:2 Шамак (90)

Байерн: Бут; Лаам, Демикелис, Бадщюбер, Браафхайд (59 - Гомес); Тимошчук, Ван Бомел, Швайнщайгер, Пранич; Клозе (46 - Робен), Тони;

Бордо: Карасо; Шалме, Сиани, Планюс, Тремулинас; Плашил (84 - Сане), Фернандо, Вендел (68 - Жусие), Диара; Гуркюф, Шамак
Старши треньор: Лоран Блан;