3. Борнемут нанесе тежка загуба на Фулъм с Николай Бодуров и стана първи (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Черешките” се наложиха с 5:1 като гост, „котиджърс” завършиха срещата с 10 души

Борнемут постигна разгромна победа над Фулъм в двубой 36-ия кръг на Чемпиъншип като гост на „Крейвън Котидж”. „Черешките” се наложиха с категоричното 5:1 и стана първи в класирането с 66 точки. Българският национал Николай Бодуров изигра цял мач за домакините.

Домакините дори се наложи да завършат срещата с 10 души, след като  Фернандо Аморебиета получи директен червен картон. Той беше последен в отбрана и спъна откъсващия се нападател Уилсън.

Футболистите на Борнемут през цялото време играха по-агресивно, владееха повече топката, създадоха по-интересните и опасни положения и заслужено се поздравиха с трите точки.

В началните минути на първото полувреме домакините имаха няколко добри възможности да открият резултата в своя полза, но късметът не бе на тяхна страна. Родайега стреля с глава в 5-ата минута след центриране на Руис, но прати топката над горната греда. Маккормак също бе близо до гола, но след шута му от дъгата на наказателното поле топката профуча покрай дясната греда.

Първата опасност, създадена от отбора на Борнемут, стана в 9-ата минута. Тогава Марк Пю отправи бомбен удар към вратата на Фулъм, но Бетинели с една ръка успя да избие в корнер.

В 15-ата минутасе стигна  сериозно напрежение в наказателното поле на Фулъм. След бърза атака на Борнемут бяха направени няколко опита за изстрели към вратата, които срещаха телата на защитници и в крайна сметка футболистът  с номер 19 Райън Туниклиф се наложи да изчисти от голлинията.

Брет Питман отри резултата в 29-ата минута след страхотна атака. „Черешките” само с три паса преодоляха половината терен и разпечатаха вратата. Всичко започна от средата на терена след изпълнение на пряк свободен удар, топката бе пратена към Чарли Даниелс, който напредна по лявото крило и пусна остър пас към непокрития в наказателното поле Питман.

В 37-ата минута резултатът стана 2:0 за Борнемут. Мат Ричи шутира силно по земя извън наказателното поле, но топката се отби от тялото на Бодуров, което заблуди Бетинели, и влезе във врата.

И през второто полувреме гостите играха по-агресивно и те създадоха по-интересните и опасни положени. В 52-ата минута Бодуров бе преодолян с добър финт от Уилсън и нападателят излезе очи в очи срещу вратаря, но до гол не се стигна, след като вратаря излезе навреме и успя да спаси.

Малко по-късно отново Борудов и Уилсън трябваше да изправят един срещу друг. Нападателят го надигра и се откъсна опасно към вратата, но играта беше спряна заради фаул на Уилсън. Съдийският сигнал предизвика бурна реакция от страна на футболиста на „черешките”.

Брет Питман вкара страхотен трети гол в 61-ата минута. Футболистът взе топката в средата на терена и след спиращ дъха индивидуален рейд стигна до наказателното поле, преодолявайки с лекота трима защитници, и не остави никакви шансове на Бетинели със силен удар.

Влезлият като резерва след почивката Мат Смит намали в 66-ата минута след много добра атака за домакините, започнала от Николай Бодуров. Руис намери малко пред наказателното поле Маккормак, той изведе Смит в пеналта и снажният нападател отправи безкомпромисен удар.

В 69- ата минута Аморебиета  получи червен картон заради нарушение срещу Уилсън. Съдията вдигна този цвят, защото нападателят на гостите се откъсваше сам срещу вратаря. След заучено изпълнение на прекия свободен удар, резултатът стана 4:1, като отново голмайстор стана Ричи.

В 73-ата минута Мат Смит можеше да намали изоставането на „котиджърс”. Той бе изведен в наказателно поле, надбяга двама бранители и отправи силен удар, но вратаря демонстрира завиден рефлекс и улови топката.

Феновете на „черешките” започнаха да скандират, че искат пети гол във вратата на Фулъм и тяхното желание се сбъдна. В 84-ата минута Стивън Кук вкара изключително красиво попадение. Топката попадна у него след лошо изчистване след центриране от корнер и с външен фалц прати кълбото в горения десен ъгъл, оформяйки крайното 5:1.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)