Борусия (Д.) продължава да лети, вкара три на Байер (ВИДЕО)

Отборът на Томас Тухел постигна 11-а поредна победа във всички турнири

Борусия (Дортмунд) продължава да лети. Отборът на старши треньорът Томас Тухел победи Байер (Леверкузен) с като домакин с 3:0 в среща от петия кръг на Бундеслигата и отново оглави класирането.

Така, „жълто-черните” продължиха серията си от успехи, която беше набъбна на 11 във всички турнири.

Голмайстори станаха Йонас Хофман, Шинджи Кагава и Пиер-Емерик Обамеянг. Обамеянг се разписа във всички пет двубои до сега на Борусия от началото на сезона. За последно това направи Кислинг през 2009 г.

Резултатът бе открит в 19-ата минута. Тогава Кагава асистира на Хофман. Останалите две попадения бяха реализирани през втората част. Хенрих Мхитарян попаде на Кагава, който направи 2:0, а от крайното 3:0 оформи Обамеянг, който бе точен от дузпа.