3. Борусия Дортмунд надви Фортуна Дюселдорф като гост (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд надви Фортуна Дюселдорф като гост (ВИДЕО)

"Жълто-черните" се наложиха с 2:1 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с 2:1 като гост на Фортуна Дюселдорф в мач от 31-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп бе дал почивка на доста от ключовите си футболисти.

След този успех тимът от „Сигнал Идуна Парк” има продължава да се намира на 2-ото място в подреждането и вече има 64 точки. Фортуна Дюселдорф остава с 30 и се намира на 15-ата позиция.

Борусия Дортмунд излезе с гол напред в 20-ата минута, когато Нури Шахин отбеляза със страхотен изстрел от далечна дистанция. При резултат 1:0 в полза на гостуващия тим дойде и краят на първото полувреме.

Борусия Дортмунд достигна до второ попадение в 70-ата минута, а негов автор бе Якуб Блашчиковски, който отбеляза с удар с десния крак.

Фортуна Дюселдорф намали на 1:2 в 88-ата минута с гол на Адам Бодзек, но до края на мача не се стигна до нови попадения. Така Борусия Дортмунд спечели с 2:1.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)