3. Борусия (Дортмунд) вкара 7 на Падерборн за Купата на Германия (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) вкара 7 на Падерборн за Купата на Германия (ВИДЕО)

Байер също продължава след категорична победа над Виктория Кьолн

Борусия (Дортмунд) продължава уверено към осминафиналите в турнира за Купата на Германия. Отборът, воден от старши треньора Томас Тухел победи с убедителното 7:1 Падерборн. Двубоят се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред близо 75 000 души.

Това бе 29-и пореден двубой във всички турнири, в който Борусия отбелязва гол, което е нов клубен рекорд. В добавка, „жълто-черните” записаха втори пореден мач с пет или повече попадения. В последния кръг от Бундеслигата тимът срази Аугсбург с 5:1.

Резултатът в двубоя на „Сигнал Идуна Парк” бе открит от гостите през първото полувреме. В 21-ата минута вратарят на Борусия (Дортмунд) задържа твърде дълго топката и позволи на Сърджан Лакич да му я отнеме и да отбележи.

Домакините реагираха на това попадение като ранен звяр и до почивката резултатът бе в 3:1. Точни бяха Рамос, Кастро и Кагава.

Гневът на „жълто-черните” не секна и Падерборн инкасира още четири попадения през втората част. Наказателната акция бе продължена от Гюндоган, Писчек и Мхитарян, а Кастро се разписа за втори път.

Интересен факт е, че до момента отборът на Борусия има до момента 61 гола от общо 19 мача през този сезон.

В друг мач от кръга, Байер Леверкузен също продължава напред в турнира след резултатна победа. „Аспирините” се наложиха над Виктория Кьолн с 6:0.