3. Борусия (Дортмунд) закотви Щутгарт на дъното с трети пореден успех в Бундеслигата (ВИДЕО)

Дортмунд се качи до средата а таблицата след 3:2, а Щутгарт остана без победа през 2015-а

Борусия (Дортмунд) продължи възхода си в Бундеслигата и записа трета поредна победа след 3:2 като гост на Щутгарт. 60 000 зрители на „Мерцедес Бенц Арена” пък изгледаха шестия пореден мач на своя отбор без победа в шампионата и Щутгарт още няма успех през 2015-а.
Три гола паднаха преди почивката, като момчетата на Юрген Клоп много добре знаеха, че ги чака тежко гостува на Ювентус във вторник в осминафиналите на Шампионска лига.

В първите 10-ина минути Борусия по-скоро проспиваше мача, но полека се събуди и Обамеянг открадна между двама, за да намери новото попълнение Кевин Кампъл, който накара Улрайх да спасява. Последва остро центриране на Шмелцер от пряк свободен удар, Гюндоган се извиси и стреля с глава, но пак Улрайх се намеси умело.

Обамеянг прати в мрежата след избит изстрел на Нури Шахин, но правилно беше маркирана засада. Тимо Вернер беше основната заплаха в нападенията на Щутгарт. 18-годишният тийнейджър тази вечер стана най-младият футболист в историята на немския елит, който стигна кота 50 мача.

Това блестящо постижение на „мерцедесите” бе помрачено в 25-ата минута. Ройс се втурна през центъра, Груецо му изби топката, но тя попадна у Кагава, който чукна за Обамеянг и звездата на Габон заби в мрежата на Улрайх – 1:0 за гостите.

Щутгарт отговори подобаващо. В 31-ата минута Вернер отклони топката на близката греда, ударът на Хлушек бе блокиран и топката се търкули успоредно пред вратата и тъкмо преди Нидермейер да я вкара Шахин го фаулира, което доведе до дузпа. Флориан Клайн не трепна и матира Вайденфелер от бялата точка за 1:1.

Обамеянг направи пропуск, но Дортмунд си върна аванса още преди почивката след чудесна атака. Гюндоган подхвана нападението от дълбочина и подаде вдясно на Кагава, който му върна с петичка и след щастлив рикошет тя остана на пътя на Гюндоган, който с боц направи 2:1 в долния ъгъл.

Клоп извади Кампъл на почивката и включи Мхитарян и арменецът веднага се озова на добра позиция, ала защитата успя да избие.
Шинджи Кагава пропусна добра ситуация и би в обсега на Улрайх и малко по-късно японецът бе заменен от Блажчиковски.

Дортмунд не спря да търси трети гол и атакуващата игра на „жълто-черните” бе възнаградена в 89-ата минута. Ройс се възползва от голяма грешка на Баумгартъл, подмина вратаря Улрайх и вкара в празната мрежа за 3:1.

В добавеното време Ведад Ибишевич добре намери Нидермейер след един корнер и последният намали на 3:2, но за повече нямаше време и Дортмунд спечели.

Борусия вече има 25 точки и се качи до 10-ото място комфортно в средата на таблицата, докато Щутгарт остана на последното 18- място с 18 точки.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1