3. Борусия (Мьонхенгладбах) звучно шамароса Байерн (ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) звучно шамароса Байерн (ВИДЕО)

Отборът на Пеп Гуардиола загуби с 0:2, разликата с втория Волфсбург е 10 точки

Байерн (Мюнхен) допусна изненадваща загуба от Борусия (Мьонхенгладбах) в двубоя от 26-ия кръг на Бундеслигата. Отборът на старши треньора Хосеп Гуардиола отстъпи като домакин с 0:2. Свидетели на поражението станаха близо 75 000 души на "Алианц Арена". И двата гола за Борусия вкара Рафаел.

Баварците са на върха в първенството с 64 точки, а разликата с втория в класирането Волфсбург е 10. По-рано „вълците” завършиха при равенство 1:1 с Майнц 05.

Поражението е второ за Байерн от началото на сезона след това от "вълците" на старта на пролетния дял и първо в Бундеслигата на "Алианц Арена" от април миналата година.

Освен това наставникът Гуардиола пропусна да постави нов клубен рекорд. Ако отборът му беше спечелил, за него това щеше да бъде победа №50 за първенство от общо 60. Досегашното върхово постижение е от 50 успеха в повече от 70 срещи.

Отборът на Борусия (М.) игра тактически добре, търпеливо и така се стигна до 30-ата минута, когато с първия удар към Нойер резултатът бе открит. Патрик Херман центрира отдясно към Рафаел, който насочи кълбото към вратата, където обаче стражът на домакините не реагира адекватно и гостите поведоха с 1:0.

През второто полувреме липсата на идеи у домакините продължи. Докато гостите имаха своите шансове за още голове. В 70-ата минута гредата помогна на Нойер след изстрел на Андре Хаан. Седем минути след това обаче Кристоф Крамер нахлу в полето на Байерн и подаде към Рафаел, който прати кълбото под Нойер за крайното 2:0.