3. Босна и Португалия си размениха по един фрапантен пропуск, но оставиха развръзката за Лисабон (видео)

Двата тима не си вкараха гол на тежкия терен в Зеница

Босна и Херцеговина не можа да се възползва от фактора домакинство и завърши 0:0 с Португалия в първи мач от баражите за класиране на финалите на Евро 2012.

Срещата на стадион “Билино Поле” в Зеница започна доста нервно, а мокрият терен допълнително затрудни действията на двата отбора, изправили се един срещу друг в бараж за втори пореден голям шампионат, след като сториха това и в плейофите за Мондиал 2010, спечелени минимално на два пъти от Португалия.

Все пак гостите определено бяха по-настоятелни в своите атаки и през първата част търсиха повече остротата в нападение, но единственото, до което достигнаха, бе силен удар на Раул Мейрелеш в 9-ата минута, спасен с вещина от стража на английския Стоук Сити Асмир Бегович.

Последваха още няколко добри атаки на Португалия, но босненската защита бе добре подредена и се справи, а в края на полувремето домакините на свой ред опитаха да притиснат съперника, но така и не можаха да създадат чисто голово положение.

Така почивката дойде при нулево реми. След паузата възпитаниците на Пауло Бенто създадоха и най-красивото положение в двубоя.

В 50-ата минута Луиш Нани овладя една топка в средата на терена и премина с красив футболист двама футболисти на Босна, след което направи двойно подаване с Мигел Велосо и изведе с пета Кристиано Роналдо сам срещу вратаря на домакините, но звездата на Реал (Мадрид) стреля в аут.

Седем минути по-късно и пред Хелдер Пощига се откри отличен шанс, но той също не успя да уцели рамката на вратата, а малко по-късно Роналдо все пак го стори, но Бегович се намеси решително.

В заключителната част на срещата момчетата на Сафет Сушич се опитаха да повторят тактиката си от първата част и в края да подложат на натиск своите гости и определено успяха.

Вследствие на добрата им игра след 70-ата минута се стигна до няколко пропуска на Един Джеко, но най-фрапантен бе този на Ибишевич, който в 80-ата минута остана сам срещу стража на Португалия, но стреля силно над вратата.

В последните секунди на редовното време Роналдо отново бе изведен добре в наказателното поле на домакините, но там бе спрян с чист шпагат, а от последвалия корнер бранител на Босна за малко не си отбеляза автогол.

Така всичко в този безкрайно интерес бараж ще се реши във вторник, когато двата отбора ще се изправят един срещу друг в Лисабон.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит