3. Божественият Меси(я) докара „Ноу Камп” до екстаз (ВИДЕО+СНИМКИ)

Божественият Меси(я) докара „Ноу Камп” до екстаз (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол през краката на вратаря и две асистенции след възхитителни рейдове за Меси, Суарес вкара два в дербито на Каталуня

Безграничният талант на Лео Меси и хищническият инстинкт на Луис Суарес прекратиха серията от 9 мача без загуба на Еспаньол и Барселона спечели каталунското дерби с 4:1 на „Ноу Камп” в 16-ия кръг на Ла Лига. Луис Суарес вкара два гола, а Меси, който даде две извънземни асистенции с невероятни рейдове между четирима, а после трима съперници, вкара от въздуха през краката на вратаря.

„Блаугранас” си върнаха второто място от Севиля и имат 34 точки, на три зад новия шампион на Европа и света Реал Мадрид, който има 37 и мач по-малко. Севилци са трети с 33. Лионел Меси и Луис Суарес заедно оглавяват класацията за най-много голове в Примера с по 12.. Меси, който вече не е рус, има 23 гола този сезон в 20 мача.

Еспаньол влезе уверен в дербито след девет мача без загуба и четири поредни гостувания в първенството без допуснат гол.

Меси стреля от външната страна на мрежата в началото, а в 18-ата минута Андрес Иниеста „хвърли” фамозен далечен пас от собствената половина за Луис Суарес, който с първото си докосване остави последния защитник да му диша прахта и пусна ниско по диагонала покрай вратаря Диего Лопес – 1:0.

Скоростна контра изведе Меси вляво в наказателното поле, ала диагоналният му шут мина на сантиметри от далечната греда.

„Папагалчетата” се бранеха умело през първата част и почивката дойде само при гол пасив за тях.

Луис Суарес контузи неумишлено вратаря на Еспаньол Диего Лопес в началото на втората част и Роберто Хименес замени стража на гостите.

За две минути в средата на полувремето Меси накара „Ноу Камп” да скандира името му с две фамозни асистенции след рейдове през цялата защита на Еспаньол.

В 67-ата минута Меси прокара през краката на противник, после размина втори, трети, четвърти играч на гостите, стреля, Хименес изби лошо и Суарес отблизо довкара – 2:0.

Докато „Ноу Камп” екзалтирано скандираше „Меси, Меси” с поклони до земята, в следващата минута Меси върза на възел трима защитници в наказателното поле и докара топката до Жорди Алба, който по диагонала направи 3:0 и посочи към аржентинеца, смаян от неговия дрибъл.

11 минути преди края Еспаньол успя да се разпише, като централният бранител Давид Лопес завърши красиво атаката в горния ляв ъгъл след пас на Жерар Морено отляво – 3:1.

Меси пак свали с финтове двама защитници на земята, но по диагонала малко го раздели от гола. Все пак в последната минута на редовното време Меси изскочи зад централната линия при дълъг пас, пусна за Суарес, който му върна с копване над защитата и Лео небрежно вкара с външен фалц от въздуха през краката на вратаря за крайното 4:1.

13 1 Селта Виго 15
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи