3. Божинов изпорти дузпа за Партизан срещу Стяуа, смениха го и "гробарите" победиха 4:2 (ВИДЕО)

Българинът направи нов гаф три години по-късно, Жужу вкара за "стелистите"

Партизан (Белград) победи Стяуа (Букурещ) с 4:2 в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският нападател Валери Божинов изпусна дузпа в 50-ата минута за сръбския тим и в 60-ата беше заменен от Илич. Другият българин – Иван Бандаловски, бе извън групата на „гробарите” поради контузия.

Първият мач в Букурещ завърши 1:1. С общ резултат 5:3 Партизан се класира за плейофите на Шампионската лига и си осигури минимум групи на Лига Европа.

На стадион „Партизан” Стефан Бабович изведе домакините в 8-ата минута, но Стяуа осъществи пълен обрат до 33-ата минута след попадения на Муниру (11’) и бившия играч на Черноморец Жужу (33’).

В 48-ата минута Партизан получи право на дузпа за нарушение на Варела срещу Петрович, като първият получи директен червен картон. Но Божинов прати в гредата. И в 60-ата минута треньорът Зоран Милинкович го замени с Илич. Малко преди това Йевтович изравни за 2:2.

С човек повече Партизан поведе с 3:2 чрез Андрия Живкович (69’). Резервата Труич сложи точка на спора в добавеното време.

Припомняме, че Валери Божинов бе отстранен от един от предишните си отбори – Спортинг (Лисабон) за пропусната дузпа. През януари 2012 г. нападателят се забърка в скандал по време на срещата от турнира за купата на Португалия между Спортинг и Морейрензе. Тогава в добавеното време и при резултат 1:1 бе отсъдена дузпа за лъвовете. Божинов изблъска съотборник и се нагърби с изпълнението, но пропусна, с което си навлече гнева на фенове и ръководство.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм