3. Божинов с 20 минути при победа на Парма

Божинов с 20 минути при победа на Парма

Отборът на Парма си осигури оставането в Серия „А”, след като днес се наложи с 3:1 над състава на Палермо. Срещата се игра на стадион „Енио Тардини” и бе от програмата на 35-ия кръг на Калчото.

Българският нападател Валери Божинов пък за пореден път не започна като титуляр, но се появи на терена в 69-ата минута на мястото на ветерана Креспо.

Иначе двубоят стартира с много силен натиск на „дуковете”, който даде резултат още във 2-та минута, когато Дземайли хвърли в екстаз публиката на „Енио Тардини” – 1:0. В 18-ата Модесто удвои преднината на Парма, а това бе и крайният резултат за първата част.

Второто полувреме започна по-добре за сицилианците, които се върнаха в мача в 56-ата минута с гол на Хавиер Пасторе. Крайното 3:1 пък оформи Кандрева в 89-ата минута.

След този успех Парма се изкачи на 12-о място във временното класиране с актив от 41 точки, докато Палермо е 8-и с 50 пункта.
Арсенал изравни Сити на върха с голове в 94-та и 99-та минута

"Топчиите" стигнаха до успеха срещу Лестър в самия край

ОБЗОР: Исторически Палмър наниза четири гола на Брайтън (РЕЗУЛТАТИ)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня