3. Божинов със 71 минути при нулево реми между Парма и Киево

Божинов със 71 минути при нулево реми между Парма и Киево

Фиорентина с класика над Катаня

Българският нападател Валери Божинов започна като резерва за своя Парма, но се появи в игра още в 19-ата минута на мястото на контузения Амаури в гостуването на Киево от 28-ия кръг на италианската Серия „А”, завършило при нулево равенство.

Острието обаче за пореден път показа, че не се намира в добра форма и не успя да сътвори нищо запомнящо се на „Стадио Марк’Антонио”, освен няколко пропуска.

В 74-ата минута на срещата гостите от Парма останаха с човек по-малко на терена, след като аржентинският бранител Габриел Палета получи втори жълт картон, но „летящите магаренца” не съумяха да се възползват от преимуществото си и в крайна сметка си поделиха точките с „дуковете”.

След ремито домакините останаха на 13-а позиция във временното класиране с актив от 32 точки, докато „пармалатите” имат 29 т. в своя актив и са само на една от зоната на изпадащите.

В друг мач от 28-ия кръг съставът на Фиорентина се наложи с класическото 3:0 над гостуващия Катаня и по този начин донякъде се реваншира на своите привърженици за равенството с Бари миналия уикенд.

В герой за „виолетовите” се превърна скандалният румънски нападател Адриан Муту, който реши всичко с два бързи гола в рамките на три минути.

Първото попадение на стрелеца падна в 21-ата минута след пас на колегата му в предни позиции Алберто Джилардино, а в 24-ата отново Муту удвои преднината на своите и остави малко въпросителни за края на срещата.

Класическият успех на тима от Флоренция на „Артемио Франки” бе оформен от асистента за първото попадение Алберто Джилардино, разписал се минута след изтичането на първия игрови час.

След този успех Фиорентина се изкачи на 10-о място във временното класиране с актив от 37 точки, докато Катаня остана без победа далеч от дома от началото на сезона, намирайки се на 16-а позиция с 29 точки от 28 изиграни мача.