3. Брага матира Унион Берлин в последните секунди

Брага матира Унион Берлин в последните секунди

Немският тим остава без точка от първите си два мача

Брага се наложи над Унион Берлин 3:2 на „Олимпиащадион“ в германската столица в мач от втория кръг в група „C“ на Шампионска лига.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Унион Берлин. В 4-ата минута Шералдо Бекер бе изведен зад гърба на отбраната и той сви топката за Робин Гозенс, който вкара топката в мрежата. Голът обаче не бе зачетен заради засада на нападателя на „железните“.

Упорството на домакините даде резултат в 30-ата минута, когато Алекс Крал изведе Шералдо Бекер на чиста позиция в наказателното поле, а нападателят промуши топката между краката на вратаря на гостите – Матеус.

Седем минути по-късно Унион Берлин успя да удвои аванса си, когато Лукас Тусар намери отново Бекер на чиста позиция, а нападателят на германския тим не мисли два пъти, за да вкара топката във вратата.

До края на първото полувреме Брага успя да върне един гол, когато след центриране от корнер топката се озова в краката на Рикардо Орта, който стреля от границата на наказателното поле в 41-ата минута. Фредрик Рьонов спаси, но от втора линия изскочи Сику Ниакате, чиято добавка бе успешна.

Брага започна по-силно второто полувреме. В 52-ата минута след центриране от корнер топката отново достигна за Орта. Халфът свали за Брума, който с мощен изстрел прати топката точно в горния ляв ъгъл на вратата на Унион Берлин.

В третата минута от добавеното врем Алекс Крал можеше да изведе своя тим напред в резултата, след като се възползва от рикоширала топка и стреля, но ударът му бе отразен от Матеус.

Само една минута по-късно Абел Руис бе изведен по дясното крило на нападението, като той сви топката за Брума, който от своя страна остави за Андре Кащро, който с прецизен изстрел вкара в долния десен ъгъл.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост