3. Брайтън на Кишишев във втория кръг на ФА Къп след драма в преиграването с Уокинг

Българинът с час игра при победата на "чайките"

Отборът на Брайтън, в който играе българинът Радостин Кишишев, се класира драматично във втория кръг на ФА Къп, налагайки се над Уокинг след изпълнения на дузпи. Срещата между двата тима бе втора, защото в първия двубой не бе излъчен победител и се налагаше преиграване, в което домакин бе Уокинг.

В редовното време резултатът бе 1:1, а след двете продължения по 15 минути отново имаше равенство, но то бе 2:2. Все пак при изпълненията на дузпи тимът на Брайтън излезе краен победител, след като надделя с 3:0.

Резултатът бе открит от гостите в 57-ата минута, а точен за "чайките" бе Спароу. Две минути след попадението започналият като титуляр бъларин Радостин Кишишев бе заменен. В 72-ата минута равенството бе възстановено, след като гол в собствената си врата отбеляза Грийр.

При резултат 1:1 дойде и последният съдийски сигнал. Според регламента трябваше да се изиграят две продължения по 15 минути.

В края на първото домакините от Уокинг успяха да поведат. Минутата бе 103-а, а точен бе Сагбанму, но в самия край на продължението Брайтън изравни и по този начин запази надеждите си за класиране в следващата фаза на турнира.

Голът в 105-ата минута бе дело на Бенет. Малко, след като равенството бе възстановено Тарико от състава на гостите бе изгонен от игра. До края на второто продължение нов гол не падна и всичко в срещата се реши след изпълнение на дузпи.

При 11-метровите наказателни удари надделя отборът на Брайтън и по този начин "чайките" си осигуриха участие във втория кръг на ФА Къп.

Там тимът на Радостин Кишишев ще се изправи срещу Юнайтед ъф Манчестър - тим, основан от бойкотиращи фенове на Манчестър Юнайтед, които не са съгласни с политиката на семейство Глейзър.

Дерби между друг създаден от недоволни фенове тим - този на АФК Уимбълдън, и Милтън Кийнс Донс няма да има, след като в преиграването си със Стивънидж, "доновете" загубиха с 6:7 след изпълнение на дузпи.

Хъдърсфийлд 2:1 Кембридж Юнайтед
Саутенд Юнайтед 1:1 Макълсфийлд Таун (2:2 след продължения; 3:5 след дузпи)
Милтън Кийнс Донс 1:1 Стивънидж (1:1 след продължения; 6:7 след дузпи)