3. Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)

Винисиус и Родриго обезкуражиха Еспаньол с 2 гола за 3 минути

Реал (Мадрид) се развихри в заключителните минути и постигна домакински обрат до 4:1 над Еспаньол.

Всички попадения в срещата от 6-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“ паднаха след почивката.

Скоро след началото на второто полувреме Тибо Куртоа си вкара автогол, но само 5 минути след това Даниел Карвахал изравни.

След това бразилците Родриго и Винисиус вкараха 2 гола в рамките на 3 минути, а в последната на редовното време Килиан Мбапе оформи крайния резултат от дузпа.

Така Реал вече има 14 точки и е на второ място във временното класиране, като изостава на една от лидера Барселона, който утре гостува на Виляреал.

Еспаньол е 13-и със седем точки в своя актив.

Домакините трябваше да обръщат резултата след нулево първо полувреме и автогол на Тибо Куртоа след 54-тата минута. Тогава Жофре получи дълъг пас от своя вратар, влезе в наказателното поле и опита успоредно центриране, топката се удари в крака на Тибо Куртоа и влезе в мрежата за 0:1.

В 58-ата минута Джуд Белингам шутира, но ударът му бе блокиран. Топката стигна до Даниел Карвахал, който стреля точно и резултатът стана 1:1.

В 75-ата минута Винисиус Жуниор даде брилянтен пас с външен фалц в наказателното поле на гостите, а Родриго се оказа на точното място и мушна топката в мрежата за 2:1.

След още 3 минути Винисиус Жуниор получи чудесен пас от Килиан Мбапе в наказателното поле и не сбърка – 3:1.

В 88-ата минута Ендрик стигна до топката около ъгловия флаг, финтира Карлос Ромеро и се шмугна към наказателното поле, където Ромеро извърши нарушение и реферът отсъди дузпа. Килиман Мбапе застана зад топката и отбеляза за 4:1.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЕСПАНЬОЛ 4:1
0:1 Тибо Куртоа (54, автогол)
1:1 Даниел Карвахал (59)
2:1 Родриго (75)
3:1 Винисиус (78)
4:1 Килиан Мбапе (90, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Орелиен Чуамени, Едер Милитао, Фран Гарсия, Лука Модрич, Федерико Валверде, Джуд Белингам, Арда Гюлер, Родриго, Килиан Мбапе;

Еспаньол: Жоан Гарсия, Омар Ел Хилали, Мараш Кумбула, Леандро Кабрера, Карлос Ромеро, Алекс Крал, Пол Лозано, Жофре Карерас, Алваро Техеро, Уалид Шедира, Хави Пуадо.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)