3. Брилянтни смени на Вилмотс доведоха до обрат за Белгия срещу Алжир (ВИДЕО+СНИМКИ)

Маруан Фелайни и Дрис Мертенс влязоха през втората част и донесоха изключително важни първи три точки на Мондиал 2014

Брилянтни смени на Марк Вилмотс донесоха обрат на Белгия срещу Алжир. "Червените дяволи" изоставаха с 0:1 до 70-ата минута, когато двама от влезлите като резерви футболисти донесоха първите три точки за Белгия в група "Н".

Алжирците откриха резултата чрез Софиан Фегули, който се разписа от дузпа в средата на първата част. Маруан Фелайни изравни в 70-ата, а 10 по-късно Дрис Мертенс осъществи пълен обрат и фиксира крайното 2:1 за Белгия.

Двубоят започна спокойно, като и двата отбора трудно стигаха до противниковото поле. Така се стигна до 24-тата минута, когато реферът отсъди дузпа в полза на Алжир. Ян Вертонген повали Софиан Фегули и главният съдия резонно посочи бялата точка.

Зад топката застана самият Фегули, който хладнокръвно отбеляза. Това бе първият гол за Алжир на световни футболни финали от цели 28 години. Така Фегули сложи край на сушата от 506 минути без гол за националния отбор на Алжир на Световни първенства.

Футболистите на Белгия трудно стигаха до вратата на Райс М'боли през първата част. Играчите на Марк Вилмотс предпочитаха далечните удари. Акссел Витсел пробва късмета си на два пъти, но и при двата удара стражът на ЦСКА се справи блестящо.

Втората част започна по-добре за "червените дявол". Вилмотс направи три бързи смени през втората част, вкарвайки Мертенс, Ориги и Фелайни на местата на Шадли, Лукаку и Дембеле и резултатът не закъсня.

Осем минути след като се появи в игра Ориги имаше страхотна възможност да изравни, но отново М'боли показа блестяща реакция и с крак спаси.

Изравнителното попадение не закъсня. В 70-ата минута друга резерва - Маруан Фелайни направи резултата 1:1. След центриране на Де Брюин отляво, полузащитникът на Манчестър Юнайтед надскочи противников бранител и с гръб към вратата засече топката с глава, оставяйки М'боли безпомощен.

Само 10 минути по-късно Белгия обърна, благодарение на третата резерва. След прекрасна контраатака на "червените дяволи", Азар намери непокрития Дрис Мертенс, който с топовен шут разстреля М'боли за 2:1.

Белгийците свалиха оборотите до края и се фокусираха върху това да съхранят преднината си. Маруан Фелайни нанесе един опасен удар с глава, но М'боли отново спаси.

Така Белгия излиза начело на група "Н". Тази нощ ще се изиграе и друигя двубой от групата, в който Русия среща Южна Корея от 01:00 часа българско време.