3. Бурса загуби първи точки през сезона, но не допусна гол

Бурса загуби първи точки през сезона, но не допусна гол

Ивелин Попов с 90 минути и жълт картон при хикс на Газиантеп

Шампионът Бурсаспор, където играе бившият национал Димитър Иванков, загуби първи точки през сезона, след като завърши наравно 0:0 като гост на Истанбул ББ. Бившият играч на Левски пък бе титуляр за своя отбор и остана на терена през цели двубой, който пък бе от програмата на 6-ия кръг на турската Суперлига.

Въпреки равенството Бурса продължава да е едноличен лидер във временното класиране с актив от 16 точки. Домакините от Истанбулспор пък са 9-и с 10 пункта.

В друг мач от този 6-и кръг на Суперлигата, Газиантепспор и Сивасспор не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Ейлюл”, а българският национал в редиците на гостите Ивелин Попов игра 90 минути за своя тим, като бе заменен в последните секунди на добавеното време. Попето се отчете и с един жълт картон в 88-ата минута.

Иначе именно Газиантеп излезе пръв напред в резултата, след като Жулио Сезар бе точен в 37-ата минута. В 57-ата обаче Йълдъз от Сивасспор възстанови статуквото, оформяйки и крайното 1:1.

След това равенство домакините се намират на 16-а позиция в подреждането с 6 спечелени точки, докато Газиантеп е 12-и със 7.

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра