3. Чачич: Това е исторически успех за нас!

Чачич: Това е исторически успех за нас!

Томас Тухел заяви, че отборът на Челси се е представил под възможностите си

Старши треньорът на Динамо (Загреб) Анте Чачич определи като "историческа" победата над Челси с 1:0 в първия кръг в група "Е" на Шампионската лига по футбол.

Хърватите, които в третия квалификационен кръг на турнира елиминираха българския първенец Лудогорец, надделяха над носителя на трофея за 2021 година с ранно попадение на Мислав Оршич в 13-ата минута.

"Това е исторически успех за нас. Победихме могъщия Челси. Поздравявам футболистите ми, които останаха концентрирани през всичките 90 минути. Не допуснахме нито една слабост в отбора през цялото време", заяви щастливият Чачич.

Мениджърът на лондончани Томас Тухел заяви, че отборът му се е представил под възможностите си.

"Случи се това, което става напоследък. Направихме добър старт, но не завършихме някои обещаващи ситуации. След това получихме гол при контраатака, който беше прекалено лек. След това имахме проблеми. Много неща трябва да анализираме. Ясно е, че в момента не сме там, където искаме и трябва да бъдем. За това съм отговорен аз, вината си е в нас, трябва да намерим решения. В момента нищо не върви. След допуснатия гол изглежда увереността си изчезна и е трудно да споря за това. На почивката направихме някои промени, опитахме се да окуражим момчетата, казах им да играят с повече емоция и твърдост. Да натиснат. Но очевидно в момента това е трудно постижимо за нас", коментира Тухел.

Челси се представя колебливо и в английската Висша лига, в която отборът заема шестото място в класирането с актив от 10 точки от 6 изиграни мача, като загуби последните си две гостувания.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост