3. Чехия изхвърли Англия от Европейското за младежи с обрат в края (видео)

Чехия изхвърли Англия от Европейското за младежи с обрат в края (видео)

Националният отбор на Англия до 21 години отпадна безславно от Европейското първенство по футбол за младежи, след като днес загуби изненадващо с 1:2 от тима на Чехия.

Националният отбор на Англия до 21 години отпадна безславно от Европейското първенство по футбол за младежи, след като днес загуби изненадващо с 1:2 от тима на Чехия. Срещата се игра на стадион „Виборг” и бе от програмата на група „B” на надпреварата.

Двубоят премина почти изцяло под диктовката на англичаните, които се нуждаеха от задължителна победа, за да се класират за елиминационната фаза. Чехите пък разчитаха предимно на контраатаки и на високия си нападател Козак, който трябваше да затруднява отбраната на албионците.

През първата част зрителите не видяха кой знае какви изпълнения и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. През втората обаче, хората на Стюърт Пиърс натиснаха и в 76-ата минута стигнаха до така ценния гол чрез футболиста на Манчестър Юнайтед –Дани Уелбек, който бе вкарал и единствения друг гол за Англия до момента на първенството.

Отборът на Чехия обаче не се предаде и в 90-ата минута успя да изравни резултата след гол на резервата Храмоста, а в даденото от рефера продължение, при една контраатака Пекхарт оформи крайното 2:1 на празна врата.

В другия мач от групата, игран днес, Испания се наложи категорично над Украйна с 3:0. Украинците доиграха срещата с човек по-малко, след като Гармаш си изкара втори жълт картон в 71-ата минута.

Иначе Мата изведе Испания напред в 10-ата минута, а Адриан удвои преднината на „Ла фурия” в 27-ата. Крайното 3:0 пък оформи Мата с гол от дузпа в 72-ата минута, а 15 минути преди края Коноплянка можеше да вкара почетен гол за Украйна, но пропусна от бялата точка.

След изиграването на всичките двубои от група „B” Испания остана лидер с пълен актив от 9 точки, а на 2-о място се нареди Чехия с 6. Трета е Англия с 2 точки, а на последно място е Украйна 1 точка.