3. Чехия погледна към Евро 2012 след 2:0 над Лихтенщайн

Чехия погледна към Евро 2012 след 2:0 над Лихтенщайн

Отборът на Чехия направи нова важна крачка в борбата си за класиране на европейското първенство през 2012-а в Полша и Украйна, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Лихтеншайн

Отборът на Чехия направи нова важна крачка в борбата си за класиране на европейското първенство през 2012-а в Полша и Украйна, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Лихтеншайн. Срещата се игра на стадион „Щрелечки остров” и бе от програмата на квалификационна група “I”.

Двубоят започна с летящ старт за чехите, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Росицки намери Барош в наказателното поле, а нападателят с прецизен удар хвърли в екстаз публиката на „Щрелечки остров”.

След попадението по-добрата игра на домакините продължи и в 16-ата минута те можеха да удвоят преднината си, ала ударът на Моравек срещна гредата. Последваха пропуски на Моравек и Лафата, а с такива за гостите се отличиха Хаслер и Ерне.

До края на полувремето обаче нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за чехите.

Втората част отново премина изцяло под диктовката на домакините, а пропуски в началните минути сътвориха Барош, Росицки и Плашил. Чехите правеха всичко по силите си, за да стигнат до второ попадение, което да ги успокои, докато тимът на Лихтенщайн се бранеше със зъби и нокти.

Така дойде  69-ата минута, когато Барош можеше да вкара втория си гол в мача, ала изстрелът му срещна гредата. Няколко секунди по-късно обаче, чехите вече водеха с 2:0, след като Плашил центрира в наказателното поле, където Кадлец се извиси над всички и с глава оформи крайния резултат.

След успеха домакините се намират на 2-о място във временното класиране с актив от 9 точки, на 5 пред 3-ия Шотландия, но и с мач повече. Гостите от Лихтенщайн пък са последни с без спечелена точка.
ЕКШЪН! Сити спаси точката срещу 10 от Арсенал в последния миг

"Топчиите" рухнаха в защита в заключителните секунди на мача

НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1