3. Челси дръпна на върха след 4:0 на „Рийбок”

Челси дръпна на върха след 4:0 на „Рийбок”

Момчетата на Анчелоти бяха безпощадни към отбора на Болтън, който игра цяло второ полувреме с човек по-малко

Лидерът във Висшата лига Челси увеличи аванса си на върха, след като постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Болтън от 11-ия кръг на английската Висша лига. „Сините” бяха пълни господари на терена и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Болтън пък от своя страна стоя добре на терена през първата част, но червеният картон на Джей Лойд Самуел и отсъдената впоследствие дузпа предрешиха всичко в този двубой. Любопитен е и фактът, че Карло Анчелоти не направи нито една смяна в своя състав, въпреки че водеше с 2:0 и бе с човек повече още в 60-ата минута.

Началото на срещата бе равностойно, но с течение на времето гостите от Лондон взеха инициативата в свои ръце. Балак, Деко и Лампард комбинираха много добре по между си, а непрестанното движение на Дрогба и Анелка в предни позиции затрудняваше защитата на домакините. В 14-ата минута Анелка първи пробва Яскелайнен с удар от средно разстояние, но стражът на Болтън спаси.

Иванович, Дрогба и Балък също бяха разколебани от финландския вратар на домакините, а гол на Иванович бе отменен заради засада. В крайна сметка превъзходството на Челси даде резултат в последната минута на първата част, когато Дрогба се откъсна сам срещу вратаря, а Джей Лойд Самуел го събори в гръб и получи жълт картон. Реферът Питър Уолтън отсъди дузпа, която Лампард без проблеми превърна в гол – 0:1.

Останали с човек повече на терена, футболистите на Челси наложиха тотална преса в половината на Болтън и започнаха да създават положения от самото начало на втората част. Удари на Анелка и Дрогба бяха спасени от Яскелайнен, а малко по-късно мощен шут от дъгата на Франк Лампард срещна напречната греда.

В крайна сметка пресата на гостите даде резултат в 61-ата минута, когато Деко успя да се разпише и на практика да реши всичко в този двубой. Анелка напредна мощно в половината на гостите, подаде към португалския национал, който финтира бранител пред себе си и с техничен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл на Яскелайнен за 0:2. Карвальо, Лампард и Анелка пробваха своя шанс да се разпишат, но бяха разколебани от стража на домакините.

Стигна се обаче до 83-ата минута, когато Зат Найт засече центриране на Карвальо и прати топката в собствената си врата за 0:3. В добавеното време на срещата и Дрогба успя да запише името си сред голмайсторите. Анелка центрира към Деко, той свали с гърди към Лампард, който продължи с пета към Дрогба, а африканецът с отмерен удар с десния крак не остави никакви шансове на Яскелайнен, пращайки топката в долния ляв ъгъл за крайното 0:4.

Така с тази победа Челси вече събра 27 точки в актива си и дръпна на върха с цели 5 точки на Арсенал и Манчестър Юнайтед. Болтън пък е 14-и с актив от 11 точки.

Болтън – Челси 0:4
0:1 Лампард (д) 45’
0:2 Деко 61’
0:3 Иванович 83’
0:4 Дрогба 90+1’

Болтън
: Яскелайнен, Рикетс, Кейхил, Найт, Самуел, Муамба (Дейвис 65’), Башам (Робинсън 46’), Коен, Чунг-Йонг (Гарднър 46’), Дейвис, Елмандер

Мениджър: Гари Мегсън

Челси: Чех, Иванович, Карвальо, Тери, Ферейра, Есиен, Балак, Деко, Лампард, Анелка, Дрогба

Мениджър: Карло Анчелоти

Жълти картони: Ферейра (Челси)

Червени картони: Самуел (Болтън)

Съдия: Питър Уолтън

Стадион: „Рийбок”

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0