3. Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Лондончани са напът да спасят сезона си с място в Лигата на конференциите

Челси постигна жизненоважна победа с 2:1 в гостуването си на Брайтън в отложен мач от 34-ия кръг на Висшата лига и така продължи възходящата линия, поета в последните няколко седмици. Успехът за „сините“ на Южния бряг дойде с голове на Коул Палмър и Кристофър Нкунку, като по този начин тимът на Маурисио Почетино събра 60 точки на 6-ото място във временното класиране, където хората на Роберто ди Дзерби, за които вкара Дани Уелбек, са 10-и с 48 точки в актива си.

На „Еймекс Стейдиъм“ съдията Майкъл Сайлисбъри наду свирката си в 17-ата минута, отсъждайки дузпа за Челси за нарушение на Факундо Буонаноте срещу Марк Кукурея. Колегите на Сайлисбъри от ВАР го извикаха да преразгледа ситуацията и той отмени решението си за наказателен удар в полза на гостите.

Челси все пак успя да вкара, като това се случи в 34-ата минута, когато Марк Кукурея центрира в наказателното поле, където Коул Палмър се пласира най-добре и с глава забоде топката в мрежата на „чайките“.

В 64-ата минута Мало Густо показа добър поглед над играта и намери Кристофър Нкунку в наказателното поле, където френският национал непоколебимо прати топката в долния десен ъгъл за 2:0!

Три минути преди края на редовното време реферът се допита до ВАР за дискусионна ситуация, при която Рийс Джеймс бе извършил грубо нарушение. След прегледа реферът реши да покаже червен картон на бранителя на лондончани.

В 7-ата минута на продължението Дани Уелбек върна интригата в мача, разписвайки се с десния крак, след като получи топката от Жоао Педро, но за повече Брайтън нямаше сили и време и така Челси се оздрави с успеха на Южния бряг.