3. Челси излъга Спарта в Прага и почти обезсмисли реванша (ВИДЕО)

Челси излъга Спарта в Прага и почти обезсмисли реванша (ВИДЕО)

Оскар точен за крайното 1:0, секунди след появата си на терена

Детронираният, но все още действащ носител на Шампионската лига - Челси, постигна важен успех с 1:0 над Спарта (Прага) в първия 1/16 финал между двата тима от турнира Лига Европа. Срещата се игра на стадион "Дженерали Арена" в чешката столица, а реваншът в Лондон е на 21-и февруари.

Като цяло "сините" бяха по-активният тим на терена, въпреки че и домакините имаха своите шансове за гол. В самото началото Фернандо Торес получи в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, но неточно.

Чехите отговориха с изстрели на Запоточни и Лафата, които обаче не доведоха до попадение в мрежата на Чех.

С напредване на времето Спарта тотално овладя инициативата, но нови пропуски направиха Крейчи, Матейовски и Кадлец.

До края на полувремето "сините" така и не можаха да намерят отговор на агресивната игра на домакините, но за тяхно щастие гол в мрежата им не падна.

През втората част Челси стоеше определено по-добре на терена и започна по-активно, като Лампард и Торес шутираха неточно в началото.

Чистите голови положения пред двете врати обаче не бяха кой знае колко много, което принуди двамата треньори да извършат някои смени.

Особено ключова за "сините" бе тази на Оскар, който се появи на терена в 82-ата минута на мястото на Мата и след няколко секунди се превърна в герой за своите. Бразилецът напредна през центъра и направи хубаво двойно с Азар, който го изведе сам срещу  Вацлик, младокът обаче не трепна и хладнокръвно пусна кълбото покрай стража на Спарта за 1:0.

120 секунди по-късно Фернандо Торес можеше да предреши крайния изход на сблъсъка, след като навлезе в пеналта отляво и шутира с левия крак към близкия ъгъл, ала Вацлик показа добър рефлекс и спаси.

Нов гол до края на мача обаче не падна и така Челси се поздрави с трудния успех с 1:0 и чака спокойно реванша на "Стамфорд Бридж" на 21-и февруари.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи